Italië zonder Chiellini, maar met Verratti tegen Oostenrijk op EK
LONDEN (ANP) - De Italiaanse voetbalploeg speelt in de achtste finales van het EK in Londen tegen Oostenrijk zonder aanvoerder Giorgio Chiellini. De 36-jarige verdediger van Juventus is weliswaar bijna hersteld van een dijbeenblessure, maar bondscoach Roberto Mancini wil geen risico nemen met de veteraan. Chiellini ontbreekt op Wembley (aftrap 21.00 uur) in de Italiaanse selectie.
Francesco Acerbi neemt centraal achterin de plek van Chiellini over naast Leonardo Bonucci. Op het middenveld krijgt Marco Verratti de voorkeur boven Manuel Locatelli, die twee keer scoorde in de tweede groepswedstrijd tegen Zwitserland (3-0).
Verratti miste de eerste twee duels op dit EK vanwege knieklachten, maar deed in de laatste groepswedstrijd tegen Wales (1-0) de hele wedstrijd mee. De 28-jarige speler van Paris Saint-Germain vormt tegen Oostenrijk het Italiaanse middenveld met Nicolò Barella en Jorginho. Bij de Oostenrijkers staat Marko Arnautovic (ex-FC Twente) in de punt van de aanval.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
34 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
4 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
5 uur geleden