Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië zeker van vijf plekken in Champions League

Italië zeker van vijf plekken in Champions League

ROME (ANP/AFP) - Italië is zeker van vijf tickets voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het Zuid-Europese land kan een plek bij de eerste twee op de coëfficiëntenlijst van de UEFA na donderdag niet meer ontgaan. Dat komt door de prestaties van AS Roma, Atalanta en Fiorentina, die zich alle drie verzekerden van een plek in de halve eindstrijd van de Europa League (Roma en Atalanta) en Conference League (Fiorentina).

Italië staat dit seizoen nu op 19.428 punten op de coëfficiëntenlijst, voor Duitsland (17.928) en Engeland (17.375). De nummer 2 op de uiteindelijke lijst krijgt ook een extra ticket voor de Champions League, dat vanaf komend seizoen met 36 in plaats van 32 deelnemende teams en een uitgebreidere groepsfase een andere opzet kent.

Nederland levert twee clubs (PSV en vermoedelijk Feyenoord) aan het hoofdtoernooi. De nummer 3 (voorlopig FC Twente) mag meedoen aan de voorronden.

Meer uit Voetbal

Grim noemt nederlaag van Ajax bij Groningen 'hard en pijnlijk'

GRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.

38 minuten geleden
Ajax lijdt bij FC Groningen vierde nederlaag in de Eredivisie

GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.

1 uur geleden
Spits Weghorst opnieuw in basis bij Ajax voor duel met Groningen

GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.

4 uur geleden
PSV'er Wanner kiest nationaal team Oostenrijk boven Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.

7 uur geleden
Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

21 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

21 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

22 uur geleden