Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië wint in Nations League, Duitsland en Engeland gelijk

Italië wint in Nations League, Duitsland en Engeland gelijk

CESENA/MÜNCHEN (ANP) - Italië heeft zijn eerste zege geboekt in de hoogste divisie van de Nations League. De Europees kampioen won in Cesena met 2-1 van Hongarije. Duitsland en Engeland speelden in München gelijk: 1-1.

Nicolò Barella zette Italië na een half uur op 1-0 tegen de Hongaren. Leonardo Spinazzola speelde Barella aan die goed vrij stond op de rand van het strafschopgebied en die schoot raak. Lorenzo Pellegrini maakte er vlak voor rust 2-0 van op aangeven van Matteo Politano. Door een eigen doelpunt van Gianluca Mancini kwam Hongarije in de 61 minuut iets terug, maar de gelijkmaker bleef uit.

Duitsland nam het in de Allianz Arena op tegen Engeland, de andere finalist van het afgelopen EK. Bondscoach Hansi Flick stuurde een heel ander elftal het veld in als tegen Italië afgelopen zaterdag. Zo kregen onder anderen Jamal Musiala, Jonas Hofmann en David Raum een kans in de basis. Hofmann maakte in de 51e minuut de 1-0 na een voorzet van Joshua Kimmich. Manuel Neuer, die wel gewoon in de basis stond, redde een kwartier voor tijd goed op een inzet van Harry Kane.

Strafschop

Bij een strafschop van Kane in de 88e minuut was Neuer echter kansloos. De aanvoerder van de Engelse ploeg mocht vanaf 11 meter aanleggen nadat hij eerder was gevloerd door Nico Schlotterbeck. De Spaanse arbiter Carlos Del Cerro Grande had op aanraden van de VAR de beelden bekeken en besloot tot de strafschop.

Italië gaat in groep 3 na twee duels aan de leiding met 4 punten. Hongarije heeft 3 punten, Duitsland 2 en Engeland 1.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

8 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

9 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

10 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

10 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

10 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

10 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

11 uur geleden