Italië wint in Nations League, Duitsland en Engeland gelijk
CESENA/MÜNCHEN (ANP) - Italië heeft zijn eerste zege geboekt in de hoogste divisie van de Nations League. De Europees kampioen won in Cesena met 2-1 van Hongarije. Duitsland en Engeland speelden in München gelijk: 1-1.
Nicolò Barella zette Italië na een half uur op 1-0 tegen de Hongaren. Leonardo Spinazzola speelde Barella aan die goed vrij stond op de rand van het strafschopgebied en die schoot raak. Lorenzo Pellegrini maakte er vlak voor rust 2-0 van op aangeven van Matteo Politano. Door een eigen doelpunt van Gianluca Mancini kwam Hongarije in de 61 minuut iets terug, maar de gelijkmaker bleef uit.
Duitsland nam het in de Allianz Arena op tegen Engeland, de andere finalist van het afgelopen EK. Bondscoach Hansi Flick stuurde een heel ander elftal het veld in als tegen Italië afgelopen zaterdag. Zo kregen onder anderen Jamal Musiala, Jonas Hofmann en David Raum een kans in de basis. Hofmann maakte in de 51e minuut de 1-0 na een voorzet van Joshua Kimmich. Manuel Neuer, die wel gewoon in de basis stond, redde een kwartier voor tijd goed op een inzet van Harry Kane.
Strafschop
Bij een strafschop van Kane in de 88e minuut was Neuer echter kansloos. De aanvoerder van de Engelse ploeg mocht vanaf 11 meter aanleggen nadat hij eerder was gevloerd door Nico Schlotterbeck. De Spaanse arbiter Carlos Del Cerro Grande had op aanraden van de VAR de beelden bekeken en besloot tot de strafschop.
Italië gaat in groep 3 na twee duels aan de leiding met 4 punten. Hongarije heeft 3 punten, Duitsland 2 en Engeland 1.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
10 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
10 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
12 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
13 uur geleden