Italië wint in Nations League, Duitsland en Engeland gelijk
CESENA/MÜNCHEN (ANP) - Italië heeft zijn eerste zege geboekt in de hoogste divisie van de Nations League. De Europees kampioen won in Cesena met 2-1 van Hongarije. Duitsland en Engeland speelden in München gelijk: 1-1.
Nicolò Barella zette Italië na een half uur op 1-0 tegen de Hongaren. Leonardo Spinazzola speelde Barella aan die goed vrij stond op de rand van het strafschopgebied en die schoot raak. Lorenzo Pellegrini maakte er vlak voor rust 2-0 van op aangeven van Matteo Politano. Door een eigen doelpunt van Gianluca Mancini kwam Hongarije in de 61 minuut iets terug, maar de gelijkmaker bleef uit.
Duitsland nam het in de Allianz Arena op tegen Engeland, de andere finalist van het afgelopen EK. Bondscoach Hansi Flick stuurde een heel ander elftal het veld in als tegen Italië afgelopen zaterdag. Zo kregen onder anderen Jamal Musiala, Jonas Hofmann en David Raum een kans in de basis. Hofmann maakte in de 51e minuut de 1-0 na een voorzet van Joshua Kimmich. Manuel Neuer, die wel gewoon in de basis stond, redde een kwartier voor tijd goed op een inzet van Harry Kane.
Strafschop
Bij een strafschop van Kane in de 88e minuut was Neuer echter kansloos. De aanvoerder van de Engelse ploeg mocht vanaf 11 meter aanleggen nadat hij eerder was gevloerd door Nico Schlotterbeck. De Spaanse arbiter Carlos Del Cerro Grande had op aanraden van de VAR de beelden bekeken en besloot tot de strafschop.
Italië gaat in groep 3 na twee duels aan de leiding met 4 punten. Hongarije heeft 3 punten, Duitsland 2 en Engeland 1.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
8 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
20 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
22 uur geleden