Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Italië wil veel slechte leningen overnemen van UniCredit'

'Italië wil veel slechte leningen overnemen van UniCredit'

ROME (ANP) - De Italiaanse overheid is bezig met een plan om voor 14 miljard euro aan slechte leningen over te nemen van de grote bank UniCredit. Volgens bronnen tegen persbureau Reuters zou hierdoor een overname van de Italiaanse bank Monte dei Paschi di Siena door UniCredit makkelijker moeten worden.

Monte dei Paschi is grotendeels in handen van de overheid, nadat Rome de bank in 2017 met miljarden te hulp moest schieten om te voorkomen dat die zou omvallen. Nu zou Italië ongeveer 60 procent van de probleemleningen van UniCredit willen overnemen, net als ook sommige risicoleningen van Monte dei Paschi.

De ontwikkelingen worden nauwlettend gevolgd door de Europese Centrale Bank (ECB). De Italiaanse overheid zou graag willen dat er overnamedeal ligt voor goedkeuring op de jaarvergadering van UniCredit in april.

Meer uit Financieel

Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

1 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

2 uur geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts uitblinker op beurs, IMCD keldert

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick, was woensdag een uitblinker op de aandelenbeurs in Amsterdam na goed ontvangen kwartaalcijfers en vooruitzichten. Chemicaliëndistributeur IMCD kwam juist met tegenvallende resultaten en dook hard omlaag op het Damrak.

2 uur geleden
Koffieketen Starbucks bij stijgers op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Starbucks behoorde woensdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De koffieketen verkocht afgelopen kwartaal opnieuw minder koffie en snacks, maar de omzet viel desondanks hoger uit dan verwacht. Starbucks kampt al langer met dalende verkopen, onder meer doordat klanten minder besteden na prijsverhogingen en lange wachttijden. De vorig jaar aangetreden topman Brian Niccol probeert daar verandering in te brengen.

2 uur geleden
Rechtbank: Opel, Peugeot, DS en Citroën verkochten sjoemeldiesels

AMSTERDAM (ANP) - De automerken Opel, Peugeot, DS en Citroën van moederconcern Stellantis hebben vanaf 2009 zogenoemde "sjoemeldiesels" op de Nederlandse markt gebracht. Dat oordeelt de rechtbank in Amsterdam in zaken die zijn aangespannen door drie claimstichtingen. Daarbij werden die diesels uitgerust met software waardoor de uitstoot van schadelijke stoffen tijdens testen lager was dan bij gebruik op de weg.

2 uur geleden
Meer winst voor Tata Steel in IJmuiden

MUMBAI (ANP) - Tata Steel Nederland heeft in het afgelopen kwartaal meer winst geboekt dan een jaar eerder. Dat meldt het Indiase moederconcern Tata Steel in een cijferpublicatie.

3 uur geleden
Amerikaanse economie herstelt licht na krimp in eerste kwartaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal licht gegroeid na een minieme krimp in de eerste drie maanden van het jaar. Die opvering van de economie danken de Verenigde Staten vooral aan de afnemende import, wat positief uitwerkt in het cijfer. De binnenlandse vraag nam daarnaast slechts matig toe.

5 uur geleden