Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië wil toch nieuwe baan voor sleesporten op Winterspelen

Italië wil toch nieuwe baan voor sleesporten op Winterspelen

ROME (ANP/DPA) - De regering van Italië wil het rodelen, bobsleeën en skeleton bij de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo toch graag in eigen land houden. "We moeten een oplossing voor dit probleem vinden", zei sportminister Andrea Abodi tijdens een bijeenkomst in Rome. "In januari moet er duidelijkheid zijn."

Het organisatiecomité van de Winterspelen had in een eerder stadium aangegeven dat de aanleg van een nieuwe baan voor de sleesporten in Cortina veel te duur zou uitvallen en was al actief op zoek naar een locatie buiten Italië. Het zou voor het eerst in de 102-jarige geschiedenis van de Winterspelen zijn dat olympische wedstrijden buiten het gastland worden gehouden.

Er ligt ook nog een optie open om een nieuwe baan aan te leggen in Cesena. Die baan werd gebruikt bij de Winterspelen van 2006 in Turijn, maar werd in 2011 gesloten. Het organisatiecomité heeft al contract gelegd met de olympische comités van Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland voor het aanbieden van een alternatief buiten Italië.

Meer uit Sport

Schaatser Hollaar wint 1500 op NK allround, Bosker aan de leiding

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.

7 minuten geleden
Schaatsster Lancee verstevigt leiding NK allround na 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).

1 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint eerste race MotoGP, Márquez valt uit

BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.

2 uur geleden
Atleet Takele wint marathon Tokio opnieuw, parcoursrecord Kosgei

TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.

3 uur geleden
Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

16 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

19 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

20 uur geleden