Italië wil coronanoodtoestand verlengen tot eind oktober
ROME (ANP) - Italië wil de noodtoestand vanwege de coronacrisis verlengen tot 31 oktober. De regering heeft het parlement gevraagd met de verlenging in te stemmen, melden Italiaanse media.
De noodtoestand was eind januari voor een half jaar afgekondigd. Dat gebeurde nadat het coronavirus was opgedoken in het land. Door de noodtoestand komt onder meer geld beschikbaar voor speciale maatregelen en krijgen regionale autoriteiten meer bevoegdheden om in te grijpen.
Een tijd lang was Italië de Europese brandhaard van de corona-uitbraak met overvolle ziekenhuizen en massale sterfte, vooral in plaatsen in het noorden. Tot nu toe telde het land ruim 35.100 coronadoden. Van de ruim 246.000 personen die besmet raakten, zijn er bijna 200.000 weer hersteld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
43 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog te beëindigen.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
4 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
8 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.
8 uur geleden