Italië wil betere voorstellen voor luchtvaartmaatschappij Ita
ROME (ANP/RTR) - Italië wil dat geïnteresseerden voor de overname van luchtvaartmaatschappij Ita Airways met betere voorstellen komen. De regering in Rome vindt de biedingen die er nu liggen onvoldoende, liet minister van Economische Zaken Daniele Franco donderdag weten. Ze voldoen niet aan de doelen van Rome voor de privatisering van Ita.
Ita Airways is de opvolger van het failliete Alitalia. Die maatschappij werd door de Italiaanse staat overeind gehouden om vervolgens onder de nieuwe naam een doorstart te maken.
Een van de biedingen op Ita komt van een consortium waar onder meer Air France-KLM deel van uitmaakt. Het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern bundelde de krachten met partner Delta Air Lines en investeringsfonds Certares. Die groep krijgt concurrentie van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa. Die trekt samen op met MSC, een bedrijf dat zowel containervervoer biedt als cruiseschepen uitbaat.
Demissionair premier Mario Draghi heeft gezegd dat hij de verkoop van Ita nog wil afronden. Draghi heeft het ontslag van zijn regering aangeboden, maar blijft aan als regeringsleider totdat er een nieuwe regering is. Volgende maand worden er verkiezingen gehouden in Italië.
Meer uit Financieel
TOKIO/SEOUL (ANP) - De chipfondsen op de aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen dinsdag hard omlaag in navolging van de forse koersverliezen in de Amerikaanse en Europese chipsector een dag eerder. Die verliezen werden vooral veroorzaakt door zorgen over toenemende concurrentie bij de productie van geavanceerde chipmachines en chips vanuit China.
12 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de hulp van de Wereldhandelsorganisatie WTO ingeroepen vanwege de importtarieven die de regering-Trump heeft opgelegd, aldus het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, moeten misschien worden geïnspecteerd als ze verkeerd zijn geïnstalleerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag. De FAA heeft rapportages binnengekregen over verkeerd geïnstalleerde stoelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
9 uur geleden