Italië wil beren het land uitzetten na dood jogger
TRENTE (ANP/DPA) - Italië overweegt om beren die in het noorden van het land leven uit te zetten in andere landen. De Italiaanse Minister voor Milieu Gilberto Pichetto Fratin zegt hierover met andere landen in gesprek te willen gaan.
Het debat over de populatie beren in de autonome regio Trentino-Zuid-Tirol staat op scherp nadat begin april een 26-jarige jogger omkwam na een aanval door een beer. Die vond plaats in een gebied nabij het dorp Caldes dat populair is onder wandelaars.
Er is ook een commissie opgericht die zich moet buigen over maatregelen om de uitbreiding van de berenpopulatie in het gebied onder controle te houden.
In het noorden van Italië leven naar schatting zo'n honderd beren. Beren uit Slovenië werden er in 1999 uitgezet als onderdeel van een EU-programma om de dieren te herintroduceren in de Italiaanse Alpen.
De beer die de jogger doodde wordt momenteel vastgehouden in een opvangcentrum voor wilde dieren. De president van de provincie Trente wilde aanvankelijk het dier van 150 kilo laten afmaken, maar na een klacht van dierenactivisten verhinderde een rechter dat. Tijdens een zitting op 11 mei wordt beslist over het lot van de beer.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
22 minuten geledenQUITO (ANP/RTR) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.
32 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.
36 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.
45 minuten geledenMADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.
5 uur geleden