Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië wil begin komend jaar gaan vaccineren

Italië wil begin komend jaar gaan vaccineren

ROME (ANP/RTR) - Italië verwacht begin volgend jaar op grote schaal mensen te kunnen inenten tegen Covid-19. "We hebben eindelijk land in zicht. We hebben een duidelijke route naar een veilige haven", zei minister van Volksgezondheid Roberto Speranza tegen de Senaat. "Het lijkt aannemelijk dat we vanaf januari toegang hebben tot de eerste vaccins."

Speranza zei dat zijn regering een optie heeft genomen op de aankoop van 202 miljoen coronavaccins van verschillende bedrijven. Er wordt nog gewacht tot de Europese toezichthouder groen licht geeft voor het gebruik van die middelen. Italianen hoeven daarna niet te betalen om ingeënt te worden tegen het besmettelijke virus.

Italië heeft sinds het begin van de pandemie melding gemaakt van de dood van ruim 56.000 patiënten. In Europa heeft alleen het Verenigd Koninkrijk meer sterfgevallen geregistreerd. Daar willen de autoriteiten het coronavaccin van Pfizer en BioNTech volgende week al in gebruik nemen.

Speranza verwacht dat het zwaartepunt van de Italiaanse vaccinatiecampagne in de lente en zomer zal liggen. Medisch personeel en ouderen komen eerst aan de beurt. De minister zei ook een rol voor het leger te zien bij de distributie van vaccins.

Meer uit Buitenland

President Iran: willen oorlogsbladzijde omslaan in band met VAE

NEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al ‌Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.

30 minuten geleden
WSJ: Canada wil mogelijk bijzonder EU-lidmaatschap

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada wil de band met de Europese Unie aanhalen, en heeft daarom volgens de Wall Street Journal voorgesteld een bijzondere vorm van EU-lidmaatschap in te stellen. Premier Mark Carney wil weten of zijn land 'geassocieerd lid' kan worden. De EU zou daarvoor openstaan.

3 uur geleden
Kremlin sluit gesprekken met Oekraïne en VS in oktober niet uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Onderhandelingen tussen Rusland, Oekraïne en de VS kunnen mogelijk in oktober plaatsvinden, zegt het Kremlin zondag. Washington wil nieuwe gesprekken van de grond krijgen in een poging een eind te maken aan de oorlog in Oekraïne.

3 uur geleden
Dodental veerbootongeval Indonesië opgelopen

JAKARTA (ANP/DPA) - Het dodental bij het ongeval met de veerboot in Indonesië is verder opgelopen. Zeker zes mensen zijn overleden en meer dan 120 opvarenden worden vermist, melden reddingsdiensten. Meer dan honderd mensen werden tot dusver gered.

3 uur geleden
Macron naar Frans eiland dat Trump inkleurde met Amerikaanse vlag

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat komende week naar de overzeese gemeenschap Saint-Pierre en Miquelon. De Canadese premier Mark Carney sluit ook aan. De leiders willen onder meer aandacht voor de "soevereiniteit van landen", meldt het Élysée, Macrons paleis. Eerder deze week had de Amerikaanse president Donald Trump gesuggereerd dat hij Saint-Pierre en Miquelon samen met Canada en nog veel meer gebieden die bij andere landen horen bij de VS wil trekken.

5 uur geleden
Turkse politie doet invallen bij woningen en bars van lhbtqi'ers

ANKARA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Turkse politie heeft een reeks invallen gedaan bij horecagelegenheden en woningen van lhbtqi'ers. Volgens de minister van Justitie was dat onderdeel van president Recep Tayyip Erdoğans zogenoemde Decennium van het Gezin, gericht op het "beschermen van onze kinderen, de institutie van het gezin en de maatschappelijke orde".

5 uur geleden
Oekraïne: Rusland heeft aanval uitgevoerd bij grens met Polen

KYIV (ANP) - Rusland heeft volgens Oekraïne een aanval uitgevoerd nabij de Oekraïens-Poolse grens. Minister Andri Sybiha van Buitenlandse Zaken spreekt op X van "barbaarse aanvallen" die niet alleen op zijn land gericht zijn, maar ook op de Europese Unie en de NAVO. Hij grijpt het voorval aan om om meer steun te vragen. De spoorbeheerder meldde volgens Oekraïense media ook een aanval op een passagierstrein, op zo'n 2 kilometer van de Poolse grens.

6 uur geleden