Italië wil begin komend jaar gaan vaccineren
ROME (ANP/RTR) - Italië verwacht begin volgend jaar op grote schaal mensen te kunnen inenten tegen Covid-19. "We hebben eindelijk land in zicht. We hebben een duidelijke route naar een veilige haven", zei minister van Volksgezondheid Roberto Speranza tegen de Senaat. "Het lijkt aannemelijk dat we vanaf januari toegang hebben tot de eerste vaccins."
Speranza zei dat zijn regering een optie heeft genomen op de aankoop van 202 miljoen coronavaccins van verschillende bedrijven. Er wordt nog gewacht tot de Europese toezichthouder groen licht geeft voor het gebruik van die middelen. Italianen hoeven daarna niet te betalen om ingeënt te worden tegen het besmettelijke virus.
Italië heeft sinds het begin van de pandemie melding gemaakt van de dood van ruim 56.000 patiënten. In Europa heeft alleen het Verenigd Koninkrijk meer sterfgevallen geregistreerd. Daar willen de autoriteiten het coronavaccin van Pfizer en BioNTech volgende week al in gebruik nemen.
Speranza verwacht dat het zwaartepunt van de Italiaanse vaccinatiecampagne in de lente en zomer zal liggen. Medisch personeel en ouderen komen eerst aan de beurt. De minister zei ook een rol voor het leger te zien bij de distributie van vaccins.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.
30 minuten geledenARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker vier mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Ook raakten twintig mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Aanvankelijk meldde Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten nog dat het zou gaan om twee doden.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt zijn om 08.00 uur de stembussen geopend voor de deelstaatverkiezingen. De verwachtingen rondom de stembusgang zijn hooggespannen, omdat de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) volgens de peilingen afstevent op een grote verkiezingsoverwinning en daarmee mogelijk voor het eerst kan regeren in een deelstaat.
2 uur geledenPATTAYA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln heeft Thailand verlaten. Een verslaggever van persbureau AFP heeft het schip tegen 06.00 uur Nederlandse tijd zien vertrekken uit de haven van Laem Chabang, nabij Pattaya.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne en de Contactgroep voor de Defensie van Oekraïne (UDCG) vergaderen volgende week dinsdag om te praten over meer militaire steun. Dat maakte de Oekraïense minister van Defensie Jevheni Chmara bekend na een telefoongesprek met zijn Duitse collega Boris Pistorius.
8 uur geledenANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.
10 uur geleden