Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië voor eerst sinds 29 april weer boven 2000 coronagevallen

Italië voor eerst sinds 29 april weer boven 2000 coronagevallen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de afgelopen 24 uur 2548 nieuwe coronavirusbesmettingen geregistreerd. Het is de eerste keer dat het land sinds eind april meer dan 2000 gevallen in één dag heeft overschreden, zei het ministerie van Volksgezondheid.

Het land rapporteerde donderdag 24 nieuwe sterfgevallen als gevolg van het coronavirus tegen 19 de dag ervoor. Dat is veel minder dan op het hoogtepunt van de uitbraak in Italië in maart en april.

Italië was het eerste land in Europa dat werd getroffen door Covid-19 en heeft het hoogste dodental op het continent, met 35.918 sterfgevallen sinds de epidemie in februari oplaaide. Het land heeft 317.409 besmettingsgevallen geregistreerd.

Dankzij een van de strengste lockdowns ter wereld wist de regering de epidemie tegen de zomer onder controle te krijgen.

Het aantal gevallen is de afgelopen twee maanden weer langzaam toegenomen, maar er zijn nog steeds veel minder dagelijkse infecties in Italië dan elders in Europa. Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk registreren allemaal duizenden gevallen meer per dag.

Meer uit Buitenland

Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

51 minuten geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

52 minuten geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

3 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

3 uur geleden
Internationale sterren bij uitvaart Valentino in Rome

ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

3 uur geleden
Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

3 uur geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

3 uur geleden