Italië voor eerst sinds 29 april weer boven 2000 coronagevallen
ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de afgelopen 24 uur 2548 nieuwe coronavirusbesmettingen geregistreerd. Het is de eerste keer dat het land sinds eind april meer dan 2000 gevallen in één dag heeft overschreden, zei het ministerie van Volksgezondheid.
Het land rapporteerde donderdag 24 nieuwe sterfgevallen als gevolg van het coronavirus tegen 19 de dag ervoor. Dat is veel minder dan op het hoogtepunt van de uitbraak in Italië in maart en april.
Italië was het eerste land in Europa dat werd getroffen door Covid-19 en heeft het hoogste dodental op het continent, met 35.918 sterfgevallen sinds de epidemie in februari oplaaide. Het land heeft 317.409 besmettingsgevallen geregistreerd.
Dankzij een van de strengste lockdowns ter wereld wist de regering de epidemie tegen de zomer onder controle te krijgen.
Het aantal gevallen is de afgelopen twee maanden weer langzaam toegenomen, maar er zijn nog steeds veel minder dagelijkse infecties in Italië dan elders in Europa. Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk registreren allemaal duizenden gevallen meer per dag.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
2 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
3 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
5 uur geleden