Italië verwacht tot in 2024 controles aan Sloveense grens
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering verwacht tot in de loop van volgend jaar controles uit de voeren aan de grens met Slovenië. Die werden zaterdag voor tien dagen ingesteld, maar minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi zegt in de krant Il Piccolo dat ze langer zullen duren.
Volgens de regering in Rome is de maatregel noodzakelijk om te voorkomen dat terroristen het land binnenkomen. De kans op aanslagen is volgens het land toegenomen door het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas. "Handhaving in de eerste tien dagen alleen zal niet genoeg zijn", aldus Piantedosi.
Normaal gesproken horen tussen de landen eigenlijk geen grenscontroles te zijn. Onder het zogenoemde Schengenverdrag geldt vrij verkeer van mensen en goederen. "We hebben besloten om de controles weer in te voeren als een laatste redmiddel", zei de minister daar eerder over in het Italiaanse parlement. Hij zegt de controles zo snel mogelijk weer te willen afbouwen.
Volgens Piantedosi waren tot maandag 3142 mensen en 1555 voertuigen gecontroleerd. Daarbij zouden 66 mensen zijn aangetroffen die niet over de juiste papieren beschikten om het land binnen te komen. Twee mensen werden aangehouden. Slovenië is een tussenstop voor migranten die via de Westelijke Balkan naar Italië reizen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
9 uur geleden