Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië verwacht tot in 2024 controles aan Sloveense grens

Italië verwacht tot in 2024 controles aan Sloveense grens

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering verwacht tot in de loop van volgend jaar controles uit de voeren aan de grens met Slovenië. Die werden zaterdag voor tien dagen ingesteld, maar minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi zegt in de krant Il Piccolo dat ze langer zullen duren.

Volgens de regering in Rome is de maatregel noodzakelijk om te voorkomen dat terroristen het land binnenkomen. De kans op aanslagen is volgens het land toegenomen door het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas. "Handhaving in de eerste tien dagen alleen zal niet genoeg zijn", aldus Piantedosi.

Normaal gesproken horen tussen de landen eigenlijk geen grenscontroles te zijn. Onder het zogenoemde Schengenverdrag geldt vrij verkeer van mensen en goederen. "We hebben besloten om de controles weer in te voeren als een laatste redmiddel", zei de minister daar eerder over in het Italiaanse parlement. Hij zegt de controles zo snel mogelijk weer te willen afbouwen.

Volgens Piantedosi waren tot maandag 3142 mensen en 1555 voertuigen gecontroleerd. Daarbij zouden 66 mensen zijn aangetroffen die niet over de juiste papieren beschikten om het land binnen te komen. Twee mensen werden aangehouden. Slovenië is een tussenstop voor migranten die via de Westelijke Balkan naar Italië reizen.

Meer uit Buitenland

NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

34 minuten geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

2 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

3 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

4 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

4 uur geleden
Duizenden boeren protesteren tegen handelsakkoord Zuid-Amerika

PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.

6 uur geleden
Ook Nicaragua laat nu politieke gevangenen vrij

MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.

6 uur geleden