Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië verwacht tot in 2024 controles aan Sloveense grens

Italië verwacht tot in 2024 controles aan Sloveense grens

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering verwacht tot in de loop van volgend jaar controles uit de voeren aan de grens met Slovenië. Die werden zaterdag voor tien dagen ingesteld, maar minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi zegt in de krant Il Piccolo dat ze langer zullen duren.

Volgens de regering in Rome is de maatregel noodzakelijk om te voorkomen dat terroristen het land binnenkomen. De kans op aanslagen is volgens het land toegenomen door het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas. "Handhaving in de eerste tien dagen alleen zal niet genoeg zijn", aldus Piantedosi.

Normaal gesproken horen tussen de landen eigenlijk geen grenscontroles te zijn. Onder het zogenoemde Schengenverdrag geldt vrij verkeer van mensen en goederen. "We hebben besloten om de controles weer in te voeren als een laatste redmiddel", zei de minister daar eerder over in het Italiaanse parlement. Hij zegt de controles zo snel mogelijk weer te willen afbouwen.

Volgens Piantedosi waren tot maandag 3142 mensen en 1555 voertuigen gecontroleerd. Daarbij zouden 66 mensen zijn aangetroffen die niet over de juiste papieren beschikten om het land binnen te komen. Twee mensen werden aangehouden. Slovenië is een tussenstop voor migranten die via de Westelijke Balkan naar Italië reizen.

Meer uit Buitenland

Dodental Libanon door aanvallen Israël opgelopen tot 968

BEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.

42 minuten geleden
Vermeende slachtoffers eisen ruim 170.000 euro van Høiby

OSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.

1 uur geleden
Inlichtingenbaas VS: regime Iran nog intact, wil zich herpakken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.

2 uur geleden
Iran bevestigt dood inlichtingenminister Khatib

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.

2 uur geleden
Pakistan kondigt staakt-het-vuren aan om einde Ramadan

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.

2 uur geleden
Rutte verzekert: NAVO-landen bespreken breken Hormuz-blokkade

TROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."

2 uur geleden
Gaslevering aan Irak gestaakt na aanval op Irans grootste gasveld

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.

3 uur geleden