Italië verwacht tot in 2024 controles aan Sloveense grens
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering verwacht tot in de loop van volgend jaar controles uit de voeren aan de grens met Slovenië. Die werden zaterdag voor tien dagen ingesteld, maar minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi zegt in de krant Il Piccolo dat ze langer zullen duren.
Volgens de regering in Rome is de maatregel noodzakelijk om te voorkomen dat terroristen het land binnenkomen. De kans op aanslagen is volgens het land toegenomen door het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas. "Handhaving in de eerste tien dagen alleen zal niet genoeg zijn", aldus Piantedosi.
Normaal gesproken horen tussen de landen eigenlijk geen grenscontroles te zijn. Onder het zogenoemde Schengenverdrag geldt vrij verkeer van mensen en goederen. "We hebben besloten om de controles weer in te voeren als een laatste redmiddel", zei de minister daar eerder over in het Italiaanse parlement. Hij zegt de controles zo snel mogelijk weer te willen afbouwen.
Volgens Piantedosi waren tot maandag 3142 mensen en 1555 voertuigen gecontroleerd. Daarbij zouden 66 mensen zijn aangetroffen die niet over de juiste papieren beschikten om het land binnen te komen. Twee mensen werden aangehouden. Slovenië is een tussenstop voor migranten die via de Westelijke Balkan naar Italië reizen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige presidentsvrouw van Zuid-Korea Kim Keon-hee is veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Ze heeft volgens de rechter dure cadeaus aangenomen van de omstreden Verenigingskerk en is schuldig bevonden aan corruptie. Van andere misdrijven is ze vrijgesproken. Nu zit zowel Kim als haar echtgenoot Yoon Suk-yeol vast.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De botsing tussen een vliegtuig en een helikopter in de buurt van Washington in januari vorig jaar was het gevolg van een systeemfout en was 100 procent te voorkomen. Dat zei Jennifer Homendy, voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB, bij een hoorzitting over het ongeluk tegen journalisten, aldus The Washington Post.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De humanitaire crisis in de Centraal-Afrikaanse Republiek is de meest onderbelichte ramp van 2025, meldt hulporganisatie CARE na onderzoek. In het Afrikaanse land is een op de vijf mensen ontheemd, maar daar wordt in de media nauwelijks over geschreven. "Als crises onzichtbaar blijven, blijft hulp uit", zegt Jojanneke Spoor, hoofd humanitaire hulp bij CARE Nederland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Twee agenten hebben in Amerikaanse stad Minneapolis geschoten op verpleegkundige Alex Pretti, die daarbij om het leven kwam. Dat staat in een rapport van de Amerikaanse regering dat in handen is van onder anderen CBS News.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De federale diensten die in Minneapolis jacht maken op ongedocumenteerde immigranten hebben mogelijk "het protocol gebroken" voordat ze een verpleegkundige doodschoten tijdens protesten. Dat zegt Stephen Miller, topadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump. Eerder noemde hij de verpleegkundige, Alex Pretti, een "moordenaar".
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
10 uur geleden