Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië verlengt lockdown tot 3 mei

Italië verlengt lockdown tot 3 mei

ROME (ANP/RTR/AFP) - Italië verlengt de landelijke lockdown tot 3 mei. Dat zei premier Giuseppe Conte, die ook bekendmaakte dat sommige beperkingen worden versoepeld. Zo kunnen sommige winkels volgende week de deuren weer openen.

Italië behoort tot de landen die wereldwijd het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Er overleden 18.849 mensen aan de gevolgen van het virus: het grootste aantal ter wereld.

De regering nam vorige maand drastische maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan. De ruim 60 miljoen Italianen kregen opdracht om in principe thuis te blijven en de meeste bedrijven moesten de deuren sluiten.

Verlenging

De maatregelen zouden in elk geval tot 13 april van kracht blijven en worden nu grotendeels verlengd. "We verlengen de restricties tot 3 mei", zei de premier. "Het is een moeilijk maar noodzakelijk besluit waar ik de volledige politieke verantwoordelijkheid voor draag."

Het beleid wordt wel een beetje versoepeld. Supermarkten en apotheken mochten tijdens de lockdown openblijven en dat gaat vanaf 14 april ook gelden voor sommige andere zaken.

Boekwinkels

Conte noemde onder meer boekwinkels en winkels met kinderkleding. In dat soort zaken is volgens de premier zelden druk. Daardoor kunnen mensen makkelijker afstand houden tot elkaar. De overheid publiceert later een lijst met alle ondernemingen die binnenkort kunnen heropenen.

De premier uitte ook kritiek op het economische crisisplan waar de Eurogroep het donderdag over eens werd. Conte noemde de gemaakte afspraken "nog steeds onvoldoende" en zei dat zijn land blijft vasthouden aan eurobonds.

Meer uit Buitenland

Aantal burgerdoden door aanval Rusland op Oekraïens dorp loopt op

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.

18 minuten geleden
Rechter: Californië beslist zelf over check rond stembiljetten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.

2 uur geleden
Zelensky waarschuwt voor Russische aanvallen tijdens midterms

KYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.

3 uur geleden
Merz wil dat president wordt opgevolgd door een vrouw

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.

5 uur geleden
Ruim 1 miljoen euro ingezameld voor afgebrand stadhuis Limoges

LIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.

5 uur geleden
Zelensky meldt achttien burgerdoden bij aanval op hulpinstelling

KYIV (ANP) - Bij aanvallen op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker achttien mensen om het leven gekomen. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Onder meer een school die werd gebruikt voor humanitaire doeleinden werd volgens Zelensky aangevallen. Vijf mensen zijn daar gewond geraakt.

7 uur geleden
Regering-Trump stapt naar hof om stembiljetten Californië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof verzocht de staat Californië tijdelijk te verbieden om de stembiljetten van 20.000 geregistreerde kiezers in die staat mee te tellen bij de komende Congresverkiezingen, de zogeheten midterms. Een federale rechter in San Francisco zette afgelopen week al een streep door de poging van de regering-Trump om de stemmen niet mee te tellen totdat geverifieerd is dat het gaat om Amerikaanse burgers.

7 uur geleden