Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië verlengt lockdown tot 3 mei

Italië verlengt lockdown tot 3 mei

ROME (ANP/RTR/AFP) - Italië verlengt de landelijke lockdown tot 3 mei. Dat zei premier Giuseppe Conte, die ook bekendmaakte dat sommige beperkingen worden versoepeld. Zo kunnen sommige winkels volgende week de deuren weer openen.

Italië behoort tot de landen die wereldwijd het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Er overleden 18.849 mensen aan de gevolgen van het virus: het grootste aantal ter wereld.

De regering nam vorige maand drastische maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan. De ruim 60 miljoen Italianen kregen opdracht om in principe thuis te blijven en de meeste bedrijven moesten de deuren sluiten.

Verlenging

De maatregelen zouden in elk geval tot 13 april van kracht blijven en worden nu grotendeels verlengd. "We verlengen de restricties tot 3 mei", zei de premier. "Het is een moeilijk maar noodzakelijk besluit waar ik de volledige politieke verantwoordelijkheid voor draag."

Het beleid wordt wel een beetje versoepeld. Supermarkten en apotheken mochten tijdens de lockdown openblijven en dat gaat vanaf 14 april ook gelden voor sommige andere zaken.

Boekwinkels

Conte noemde onder meer boekwinkels en winkels met kinderkleding. In dat soort zaken is volgens de premier zelden druk. Daardoor kunnen mensen makkelijker afstand houden tot elkaar. De overheid publiceert later een lijst met alle ondernemingen die binnenkort kunnen heropenen.

De premier uitte ook kritiek op het economische crisisplan waar de Eurogroep het donderdag over eens werd. Conte noemde de gemaakte afspraken "nog steeds onvoldoende" en zei dat zijn land blijft vasthouden aan eurobonds.

Meer uit Buitenland

Migrantenkamp Ceuta ontruimd voor komst koning

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.

45 minuten geleden
Houthi's na dodelijke aanval: gebruik geen Saudische luchthavens

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.

1 uur geleden
FT: veiligheidsdiensten waarschuwen voor moorden op defensiebazen

LONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.

2 uur geleden
Schade en evacuatieoproep in Nepal na nieuwe overstroming

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een nieuwe overstroming heeft in Nepal tot grote schade geleid. De autoriteiten hebben burgers die bij de rivier zondag wonen opgeroepen een veilige plek te zoeken.

3 uur geleden
Advocaat: leider jongerenprotestgroep in India vrijgelaten

NEW DELHI (ANP/AFP) - Een rechtbank in New Delhi heeft zondag de vrijlating bevolen van drie leiders van de Kakkerlakkenbeweging (CJP), een protestgroep van jongeren, zo meldt hun advocaat. Onder hen is de oprichter van de beweging, Abhijeet Dipke.

4 uur geleden
VS brengen vrachtschip tot stilstand na negeren van zeeblokkade

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.

7 uur geleden
NYT: VS onderzoekt tv-zenders na opschorten Trump-beelden

NEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of de grote televisienetwerken ABC, CBS, CNN, NBC en Fox News de federale antitrust-wetgeving hebben overtreden toen zij tijdelijk het maken van beelden van president Donald Trump opschortten. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen.

8 uur geleden