Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië verlengt lockdown tot 3 mei

Italië verlengt lockdown tot 3 mei

ROME (ANP/RTR/AFP) - Italië verlengt de landelijke lockdown tot 3 mei. Dat zei premier Giuseppe Conte, die ook bekendmaakte dat sommige beperkingen worden versoepeld. Zo kunnen sommige winkels volgende week de deuren weer openen.

Italië behoort tot de landen die wereldwijd het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Er overleden 18.849 mensen aan de gevolgen van het virus: het grootste aantal ter wereld.

De regering nam vorige maand drastische maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan. De ruim 60 miljoen Italianen kregen opdracht om in principe thuis te blijven en de meeste bedrijven moesten de deuren sluiten.

Verlenging

De maatregelen zouden in elk geval tot 13 april van kracht blijven en worden nu grotendeels verlengd. "We verlengen de restricties tot 3 mei", zei de premier. "Het is een moeilijk maar noodzakelijk besluit waar ik de volledige politieke verantwoordelijkheid voor draag."

Het beleid wordt wel een beetje versoepeld. Supermarkten en apotheken mochten tijdens de lockdown openblijven en dat gaat vanaf 14 april ook gelden voor sommige andere zaken.

Boekwinkels

Conte noemde onder meer boekwinkels en winkels met kinderkleding. In dat soort zaken is volgens de premier zelden druk. Daardoor kunnen mensen makkelijker afstand houden tot elkaar. De overheid publiceert later een lijst met alle ondernemingen die binnenkort kunnen heropenen.

De premier uitte ook kritiek op het economische crisisplan waar de Eurogroep het donderdag over eens werd. Conte noemde de gemaakte afspraken "nog steeds onvoldoende" en zei dat zijn land blijft vasthouden aan eurobonds.

Meer uit Buitenland

Thuiswerken en dichte scholen in Mexico-Stad voor opening WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Komende donderdag, de dag van de opening van het WK voetbal, moeten alle ambtenaren in Mexico-Stad thuiswerken en blijven alle scholen dicht. Dat heeft president Claudia Sheinbaum besloten uit angst voor verkeerschaos in de Mexicaanse hoofdstad.

2 uur geleden
Letland en Oekraïne komen dronedeal overeen op top in Tallinn

TALLINN (ANP/RTR) - Oekraïne en Letland hebben een dronedeal getekend tijdens een top in Tallinn. Op X deelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky beelden van het tekenmoment in de Estse hoofdstad.

2 uur geleden
Groep landen neemt maatregelen tegen kolonisten Westoever

PARIJS (ANP) - Een groep westerse landen zegt maatregelen te nemen tegen extremistische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Frankrijk, Canada, Australië, Noorwegen, Nieuw-Zeeland en het Verenigd Koninkrijk hebben sancties ingesteld tegen mensen en organisaties die bijdragen aan het geweld tegen Palestijnen.

4 uur geleden
EU wil inreisverbod voor elke Rus die in leger zat sinds oorlog

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een inreisverbod voor elke Rus die in het leger heeft gediend sinds het begin van de oorlog in Oekraïne. Dat staat in het voorstel voor het 21e sanctiepakket. Europa moet verboden terrein zijn voor "iedereen die heeft deelgenomen aan de invasie van Oekraïne, zo simpel is het", zei voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen.

5 uur geleden
EU heeft opnieuw minder asielverzoeken dan jaar ervoor

BRUSSEL (ANP) - In 2025 deden opnieuw minder mensen een verzoek tot asielopvang in de Europese Unie, meldt het Asielagentschap van de Europese Unie (EUAA). Dat is voor het tweede jaar op rij. Het aantal asielverzoeken ligt daarmee op het laagste niveau sinds 2021.

5 uur geleden
EU maakt 16,5 miljoen euro vrij voor bestrijding ebola-uitbraak

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU maakt 16,5 miljoen euro vrij om de meest recente ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en Oeganda tegen te gaan. Dat meldt Eurocommissaris Hadja Lahbib (Crisisbeheer) na een bezoek aan Congo en overleg met de Afrikaanse Unie en de Afrikaanse Centra voor Ziektebestrijding en Preventie.

6 uur geleden
Zeker twee Iraanse militairen gedood door Israëlische aanvallen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De recente Israëlische aanvallen hebben in Iran het leven gekost aan zeker twee militairen, meldt de Iraanse staatstelevisie. De twee zouden deel hebben uitgemaakt van de luchtverdedigingseenheden van de krijgsmacht.

6 uur geleden