Italië verlengt avondklok en andere coronamaatregelen
ROME (ANP/DPA/RTR) - De coronasituatie verslechtert ook in Italië, reden voor de regering allerlei beperkingen te verlengen en aan te scherpen. De avondklok tussen 22.00 en 05.00 uur blijft van kracht tot 5 maart, terwijl skiresorts in ieder geval tot 15 februari dicht moeten blijven.
Premier Giuseppe Conte, wiens regering deze week de meerderheid in het parlement kwijtraakte, heeft hiertoe vrijdag decreten ondertekend. Het verbod om zonder geldige reden naar een andere regio te gaan wordt verlengd tot half februari. Het aantal regio’s in lockdown wordt mogelijk vanaf zondag uitgebreid.
Sportscholen en zwembaden blijven gesloten en eten afhalen of alcohol drinken in een bar mag maar tot 18.00 uur. Veel restauranthouders hebben uit protest aangekondigd vrijdagavond open te gaan. Een deel van de scholieren mag vanaf maandag wel weer naar school.
Zwaarst getroffen
In Italië, een van de zwaarst getroffen landen in Europa, sterven dagelijks tussen de 400 en 600 mensen aan Covid-19. Het aantal nieuwe besmettingen is wel veel lager dan in november.
Vrijdag werd de miljoenste vaccinprik gezet. Ook op economisch vlak krijgt de bevolking ondersteuning. Ministers gingen akkoord met een steunpakket van 32 miljard euro voor werknemers, bedrijven en de zorgsector. Daarvoor moet wel extra geld worden geleend.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat er een staakt-het-vuren is gekomen tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël, en hoopt iets vergelijkbaars te bereiken met Rusland. Het onderbreken van gevechten maakt ruimte voor diplomatieke gesprekken, schrijft hij op X.
13 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne stelt dat het, na het sluiten van een staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, ook tijd wordt voor Rusland om akkoord te gaan met een bestand. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha prijst op X de Amerikaanse "daadkracht" en schrijft dat dit het moment is om met die daadkracht ook Moskou te forceren akkoord te gaan met een wapenstilstand.
23 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de aanvallen op Iran gestaakt te hebben. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn er nog doelen aangevallen, maar dat was volgens de IDF om Iraanse aanvallen te voorkomen. De aanvallen op Libanon gaan door, benadrukt de IDF op Telegram.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen verwelkomt het tijdelijke staakt-het-vuren dat de VS en Iran hebben afgesproken. De voorzitter van de Europese Commissie schrijft op X dat de overeenkomst zorgt voor "de broodnodige de-escalatie".
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten in zijn ogen ook moet gelden in Libanon. Hij heeft het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten wel verwelkomd en "een zeer goede zaak" genoemd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is "een stap terug van de rand van de afgrond na weken van escalatie", schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De twee hebben een bestand van twee weken afgesproken, waarin ook Israël heeft toegezegd Iran niet meer aan te vallen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft ook na het ingaan van het staakt-het-vuren met Iran aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon, melden Libanese staatsmedia. Bemiddelaar Pakistan stelde dat het bestand ook gold voor Libanon, maar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dat dat in zijn optiek niet zo was. Israël vaardigde daarna ook een evacuatiebevel uit voor een gebouw in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
2 uur geleden