Italië trapt festiviteiten rond Dante-jaar af
RAVENNA (ANP) - In Italië zijn zaterdag de festiviteiten begonnen ter ere van de zevenhonderdste sterfdag van de nationale dichter Dante Alighieri. President Sergio Mattarella kwam naar de stad Ravenna in de regio Emilia-Romagna waar het graf van Dante zich bevindt. De laatste rustplaats van de middeleeuwse dichter is gerenoveerd en weer te bezoeken.
De burgemeester van de stad, Michele de Pascale, stond tijdens de viering stil bij de veelzijdigheid van Dante. Volgens media sprak hij over "de theoloog, de historicus, de filosoof en de politicus" en over zijn rol als nationaal symbool dat vandaag de dag nog steeds erg belangrijk is voor Italianen.
De kunstenaar leefde van 1265 tot 1321. Zijn epos De goddelijke komedie beschrijft een fictieve wandeling door de drie rijken van het hiernamaals: de hel, het vagevuur en het paradijs. Het gedicht geldt als een van de belangrijkste werken in de wereldliteratuur. Het maakte van het Italiaans een literaire taal en heeft het denken en de verbeelding in Europa mede vorm gegeven.
In september staan nog meer evenementen gepland in Ravenna. Vanaf dat moment wordt het Dante-jaar tot ver in 2021 ook op veel andere plaatsen in Italië gevierd.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
3 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
9 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
10 uur geleden