Italië telt recordaantal nieuwe coronabesmettingen
ROME (ANP/RTR) - Italië telt een recordaantal nieuwe coronabesmettingen. Het afgelopen etmaal zijn 21.994 gevallen geregistreerd, en dat kwam zelfs tijdens de eerste coronagolf eerder dit jaar niet voor. Italië was toen een tijd lang het zwaarst getroffen Europese land.
De afgelopen 24 uur bezweken er 221 mensen aan corona. Het is de eerste keer sinds midden mei dat er meer dan 200 coronadoden op één dag zijn gemeld. In totaal stierven in Italië tot nu toe 37.700 mensen aan de gevreesde longziekte.
De jongste Italiaanse maatregelen om de verspreiding van het virus in te dammen, stuiten op groeiend verzet. In meerdere steden kwam het de afgelopen dagen tot deels gewelddadige betogingen.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
2 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
10 uur geleden