Italië strenger voor ongevaccineerden, verlicht quarantaineregels
ROME (ANP/DPA/RTR) - De Italiaanse regering heeft aangekondigd de coronamaatregelen vanaf 10 januari te zullen aanscherpen. De strengere regels zullen vooral gaan gelden voor mensen die niet zijn gevaccineerd. Italiaanse media spreken dan ook van een "lockdown voor de ongevaccineerden".
Zo mogen mensen die geen prik hebben gehad over twee weken niet meer naar naar een hotel, beurs of festival. Ook skiliften en het openbaar vervoer mogen ze niet meer gebruiken. De nieuwe regels gelden voorlopig tot het einde van de noodtoestand die vooralsnog op 31 maart afloopt.
In Italië worden daarnaast de quarantaineregels versoepeld voor mensen die gevaccineerd of hersteld zijn. Zij hoeven in principe niet meer in zelfisolatie als ze nauw in contact zijn geweest met iemand die positief is getest. Wel moeten ze tien dagen een FFP2-masker dragen als ze hun huis uitgaan.
Het aantal coronabesmettingen in Italië is de laatste dagen sterk toegenomen. Woensdag werden meer dan 98.000 nieuwe besmettingen vastgesteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
5 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
5 uur geleden