Italië strenger voor ongevaccineerden, verlicht quarantaineregels
ROME (ANP/DPA/RTR) - De Italiaanse regering heeft aangekondigd de coronamaatregelen vanaf 10 januari te zullen aanscherpen. De strengere regels zullen vooral gaan gelden voor mensen die niet zijn gevaccineerd. Italiaanse media spreken dan ook van een "lockdown voor de ongevaccineerden".
Zo mogen mensen die geen prik hebben gehad over twee weken niet meer naar naar een hotel, beurs of festival. Ook skiliften en het openbaar vervoer mogen ze niet meer gebruiken. De nieuwe regels gelden voorlopig tot het einde van de noodtoestand die vooralsnog op 31 maart afloopt.
In Italië worden daarnaast de quarantaineregels versoepeld voor mensen die gevaccineerd of hersteld zijn. Zij hoeven in principe niet meer in zelfisolatie als ze nauw in contact zijn geweest met iemand die positief is getest. Wel moeten ze tien dagen een FFP2-masker dragen als ze hun huis uitgaan.
Het aantal coronabesmettingen in Italië is de laatste dagen sterk toegenomen. Woensdag werden meer dan 98.000 nieuwe besmettingen vastgesteld.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.
35 minuten geledenDOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".
1 uur geledenASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geleden