Italië schort vluchten uit Brazilië op
ROME (ANP/RTR) - Italië schort vluchten uit Brazilië op vanwege een nieuwe coronavirusvariant in dat land, heeft de Italiaanse minister van Volksgezondheid Robert Speranza zaterdag bekendgemaakt. Iedereen die de afgelopen veertien dagen door Brazilië is gereisd wordt ook verboden het land binnen te komen, zei Speranza op Facebook. Mensen die vanuit het Zuid-Amerikaanse land in Italië aankomen moeten een test ondergaan.
"Het is van cruciaal belang voor onze wetenschappers om de nieuwe soort te bestuderen. In de tussentijd gaan we heel voorzichtig te werk", aldus de minister.
De Japanse autoriteiten troffen een week geleden de nieuwe variant aan bij vier mensen die vanuit Brazilië het land binnenkwamen. Volgens het Japanse ministerie van Volksgezondheid lijkt het gemuteerde virus gedeeltelijk op de Britse en Zuid-Afrikaanse varianten.
Het Japanse epidemiologisch instituut zei toen dat er nog geen aanwijzingen waren dat de nieuwe variant erg besmettelijk is. Er wordt nog onderzocht of er sprake is van ernstige klachten en of de mutatie resistent is voor de vaccins.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
27 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
4 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.
7 uur geledenGAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."
7 uur geleden