Italië roept noodtoestand uit na sterke groei migrantenstroom
ROME (ANP) - De Italiaanse regering heeft voor het hele land de noodtoestand uitgeroepen vanwege het sterk groeiende aantal migranten dat aankomt via de Middellandse Zee. Voor de noodtoestand, die zes maanden zal duren, is in eerste instantie 5 miljoen euro uitgetrokken om het opzetten van nieuwe opvangcentra voor vluchtelingen in het zuiden van het land te vergemakkelijken, meldt persbureau ANSA.
Alleen al de afgelopen drie dagen kwamen meer dan 3000 migranten aan land in Italië, van wie ongeveer 2000 op het eiland Lampedusa. Minister van Zee en Civiele Bescherming Nello Musumeci sprak van een "absolute noodsituatie". Overheidsdiensten komen daardoor zwaar onder druk te staan "omdat we het hebben over mensen die rechten hebben en tegenover wie we een verantwoordelijkheid moeten nemen".
De maatregel moet de rechtse regering van premier Giorgia Meloni in staat stellen mensen die niet in Italië mogen blijven sneller naar hun thuisland te sturen. De regering heeft beloofd massa-immigratie in te tomen, maar tot dusver zijn dit jaar ruim 31.000 migranten in Italië aangekomen, tegen ongeveer 8000 in dezelfde periode vorig jaar.
De noodtoestand zou procedures moeten vergemakkelijken, maar lost het probleem niet op, aldus de bewindsman. Daarvoor is kordaat optreden van de Europese Unie nodig, benadrukte hij. Italië probeert andere lidstaten ervan te overtuigen migranten over te nemen, maar overleg in Brussel hierover verkeert al lange tijd in een impasse.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.
16 minuten geledenKABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.
22 minuten geledenMAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.
2 uur geledenRAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.
3 uur geleden