Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië roept Israël op actievloot veilig te houden, stuurt fregat

Italië roept Israël op actievloot veilig te houden, stuurt fregat

ROME (ANP/AFP/RTR) - Italië heeft Israël gevraagd om te zorgen dat de groep pro-Palestijnse activisten die richting Gaza vaart veilig is. Ook stuurt het land een marineschip richting de activistenvloot. De activisten zeggen bestookt te zijn met ontploffingen en bijtende stoffen.

De Global Sumud Flotilla bestaat uit tientallen schepen. Die vertrokken begin september uit Barcelona richting Gaza, en zouden nu op zo'n 1000 kilometer van hun bestemming zijn. De Israëlische krijgsmacht heeft gewaarschuwd dat de activisten de gevechtszone niet binnen zullen komen.

De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto heeft de aanval op de vloot in de nacht van dinsdag op woensdag "in de meest krachtige bewoordingen" veroordeeld. Hij zegt niet wie achter de aanval zat. Het fregat Fasan zou onderweg zijn.

Parlementariërs aan boord

De minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani wijst erop dat er Italianen aan boord zijn, onder wie parlementariërs. Hij zegt dat Israël zich aan de internationale regels moet houden.

De Europese Commissie herhaalt dat elke vorm van geweld tegen de vloot "onacceptabel is", zei een woordvoerder. Ze zegt te begrijpen dat de mensen aan boord aandacht willen vragen voor de "ondraaglijke" situatie in Gaza, maar "we maken ons ook zorgen over het risico dat ze nemen".

Meer uit Buitenland

Duitse buitenlandminister: meer sancties tegen Israël niet nodig

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens de Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Johann Wadephul, zijn verdere sancties tegen Israël "niet nodig". Ook blijft hij tegen een officiële erkenning van een Palestijnse staat.

3 uur geleden
Buitenlandministers Rusland en VS spreken elkaar bij VN

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov spreekt woensdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio in de marge van de Algemene Vergadering van de VN. Dit melden Russische media op basis van de woordvoerster van Lavrovs ministerie in Moskou. De Russische minister spreekt naar verwachting 27 september de VN toe in de vergaderzaal waar het jaarlijkse Algemeen Debat plaatsvindt.

6 uur geleden
Kimmel: ik bedoelde niet lacherig te doen over moord op jonge man

NEW YORK (ANP) - In zijn terugkeer op de Amerikaanse televisie heeft talkshowhost Jimmy Kimmel gezegd dat het niet "zijn bedoeling" was om "lacherig te doen over de moord op een jonge man". Daarmee doelde hij op de recente moord op de radicaal-rechtse activist Charlie Kirk. In zijn programma Jimmy Kimmel Live! had de host met een grap gesuggereerd dat rechts Amerika de moord politiek probeert uit te buiten.

8 uur geleden
Veel doden en vermisten na dijkbreuk door tyfoon Ragasa in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - In het oosten van Taiwan zijn zeker veertien mensen omgekomen nadat een natuurlijke dijk door een aardverschuiving was gebroken tijdens de doortocht van tyfoon Ragasa. Er worden nog 124 mensen vermist, meldt de brandweer.

10 uur geleden
Colombia wil vervolging Trump om aanvallen VS in Caribisch gebied

NEW YORK (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft dinsdag bij de Algemene Vergadering van de VN opgeroepen tot het starten van een "strafrechtelijk proces" tegen zijn ambtgenoot Donald Trump vanwege Amerikaanse aanvallen op vermeende drugssmokkelboten in het Caribisch gebied.

10 uur geleden
Macron wil geen 'recht van de sterkste' in wereldzaken

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in zijn toespraak bij de Algemene Vergadering van de VN gewaarschuwd tegen het toestaan ​​van een 'recht van de sterkste'-aanpak in internationale betrekkingen. "Het risico dat het recht van de sterkste ('survival of the fittest') de overhand krijgt is het grootste risico van onze tijd. Het risico dat het egoïsme van enkelen de overhand krijgt", zei hij.

10 uur geleden
Italiaanse actrice Claudia Cardinale (87) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaanse actrice Claudia Cardinale is op 87-jarige leeftijd overleden in de regio Parijs, meldt haar agent. In de jaren zestig was ze te zien in veel Italiaanse films, zoals Rocco e i suoi fratelli, Il gattopardo van Luchino Visconti, 8½ van Federico Fellini en de spaghettiwestern Once Upon a Time in the West van Sergio Leone.

16 uur geleden