Italië op eigen kracht naar Final Four in Nations League
SARAJEVO (ANP) - Italië heeft zich op eigen kracht geplaatst voor de Final Four in de Nations League. De koploper verzekerde zich in groep 1 van divisie A, met Nederland, van de eindzege in de poule. Het afsluitende duel met degradant Bosnië en Herzegovina eindigde in Sarajevo in 0-2.
Italië kwam in de 22e minuut op voorsprong. Andrea Belotti tikte al glijdend een voorzet van Lorenzo Insigne binnen: 0-1. Insigne miste daarna een grote kans op 0-2. Dankzij Domenico Berardi kwamen de bezoekers na ruim een uur alsnog op 0-2.
Italië bleef ongeslagen in de groep en eindigde op 12 punten. Oranje verloor thuis van de poulewinnaar (0-1) en speelde in Italië gelijk (1-1).
Roberto Mancini
Bij Italië ontbrak bondscoach Roberto Mancini opnieuw. Hij raakte eerder deze maand besmet met het coronavirus. Daardoor miste hij ook al de voorgaande interlands tegen Estland (4-0, vriendschappelijk) en Polen (2-0). Assistent Alberico Evani verving hem ook in Sarajevo op de Italiaanse bank.
Met Mancini als bondscoach is Italië nu al 23 wedstrijden op rij ongeslagen.
Ook Frankrijk, Spanje en België doen volgend jaar mee aan de finaleronde van de Nations League.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft na afloop van de verloren wedstrijd tegen Guatemala in de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse bond CONCACAF zijn beklag gedaan over racisme. Volgens Brian Tevreden, directeur voetbalzaken van de Surinaamse voetbalbond, hoorden de spelers de gehele wedstrijd "apengeluiden" van het publiek in Guatemala-Stad. Guatemala won het duel met 1-0.
18 minuten geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Suriname heeft door een nederlaag bij Guatemala naast een plek in de kwartfinales van de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF gegrepen. De ploeg van bondscoach Henk Fraser verloor door een laat doelpunt met 1-0 in Guatemala-Stad.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
23 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
1 dag geleden