
Italië op eigen kracht naar Final Four in Nations League
SARAJEVO (ANP) - Italië heeft zich op eigen kracht geplaatst voor de Final Four in de Nations League. De koploper verzekerde zich in groep 1 van divisie A, met Nederland, van de eindzege in de poule. Het afsluitende duel met degradant Bosnië en Herzegovina eindigde in Sarajevo in 0-2.
Italië kwam in de 22e minuut op voorsprong. Andrea Belotti tikte al glijdend een voorzet van Lorenzo Insigne binnen: 0-1. Insigne miste daarna een grote kans op 0-2. Dankzij Domenico Berardi kwamen de bezoekers na ruim een uur alsnog op 0-2.
Italië bleef ongeslagen in de groep en eindigde op 12 punten. Oranje verloor thuis van de poulewinnaar (0-1) en speelde in Italië gelijk (1-1).
Roberto Mancini
Bij Italië ontbrak bondscoach Roberto Mancini opnieuw. Hij raakte eerder deze maand besmet met het coronavirus. Daardoor miste hij ook al de voorgaande interlands tegen Estland (4-0, vriendschappelijk) en Polen (2-0). Assistent Alberico Evani verving hem ook in Sarajevo op de Italiaanse bank.
Met Mancini als bondscoach is Italië nu al 23 wedstrijden op rij ongeslagen.
Ook Frankrijk, Spanje en België doen volgend jaar mee aan de finaleronde van de Nations League.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Feyenoord spelen vanaf 14.00 uur hun zondag gestaakte onderlinge duel uit. De landskampioen verdedigt een voorsprong van 3-0 in de Johan Cruijff ArenA, waar geen publiek welkom is.
1 uur geledenMÜNSTER (ANP) - Bayern München heeft vrij eenvoudig de tweede ronde van het nationale bekertoernooi bereikt. De landskampioen won het uitduel met SC Preußen Münster (0-4), dat uitkomt op het derde niveau van Duitsland.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United staat in vierde ronde van de League Cup. De ploeg van trainer Erik ten Hag was voor eigen publiek te sterk voor Crystal Palace (3-0).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van Engeland baalde na de nederlaag tegen Nederland in de Nations League. De Europees kampioen verloor in de Galgenwaard in Utrecht met 2-1 van Oranje en vooral de tegentreffers vond ze heel onnodig. "We geven het in de laatste minuut weg, dat is het meest teleurstellende."
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - De Belgische voetbalsters zijn er in de Nations League net niet in geslaagd te winnen bij Schotland. Vier dagen na de verrassende zege op Oranje (2-1), verspeelde het elftal van bondscoach Ives Serneels in Glasgow een voorsprong tegen Schotland: 1-1.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de tweede plaats gestegen. De club uit Turijn won voor eigen publiek met 1-0 van Lecce, dat dit seizoen nog niet had verloren in de Serie A.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supporters van de harde kern van Ajax roepen op om woensdag om 13.00 uur naar de Johan Cruijff ArenA te komen. De club uit Amsterdam speelt daar vanaf 14.00 uur zonder publiek het restant van het zondag gestaakte duel met Feyenoord uit, bij een stand van 3-0 voor de kampioen uit Rotterdam.
5 uur geleden