Italië op eigen kracht naar Final Four in Nations League
SARAJEVO (ANP) - Italië heeft zich op eigen kracht geplaatst voor de Final Four in de Nations League. De koploper verzekerde zich in groep 1 van divisie A, met Nederland, van de eindzege in de poule. Het afsluitende duel met degradant Bosnië en Herzegovina eindigde in Sarajevo in 0-2.
Italië kwam in de 22e minuut op voorsprong. Andrea Belotti tikte al glijdend een voorzet van Lorenzo Insigne binnen: 0-1. Insigne miste daarna een grote kans op 0-2. Dankzij Domenico Berardi kwamen de bezoekers na ruim een uur alsnog op 0-2.
Italië bleef ongeslagen in de groep en eindigde op 12 punten. Oranje verloor thuis van de poulewinnaar (0-1) en speelde in Italië gelijk (1-1).
Roberto Mancini
Bij Italië ontbrak bondscoach Roberto Mancini opnieuw. Hij raakte eerder deze maand besmet met het coronavirus. Daardoor miste hij ook al de voorgaande interlands tegen Estland (4-0, vriendschappelijk) en Polen (2-0). Assistent Alberico Evani verving hem ook in Sarajevo op de Italiaanse bank.
Met Mancini als bondscoach is Italië nu al 23 wedstrijden op rij ongeslagen.
Ook Frankrijk, Spanje en België doen volgend jaar mee aan de finaleronde van de Nations League.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
5 uur geleden