Italië op eigen kracht naar Final Four in Nations League
SARAJEVO (ANP) - Italië heeft zich op eigen kracht geplaatst voor de Final Four in de Nations League. De koploper verzekerde zich in groep 1 van divisie A, met Nederland, van de eindzege in de poule. Het afsluitende duel met degradant Bosnië en Herzegovina eindigde in Sarajevo in 0-2.
Italië kwam in de 22e minuut op voorsprong. Andrea Belotti tikte al glijdend een voorzet van Lorenzo Insigne binnen: 0-1. Insigne miste daarna een grote kans op 0-2. Dankzij Domenico Berardi kwamen de bezoekers na ruim een uur alsnog op 0-2.
Italië bleef ongeslagen in de groep en eindigde op 12 punten. Oranje verloor thuis van de poulewinnaar (0-1) en speelde in Italië gelijk (1-1).
Roberto Mancini
Bij Italië ontbrak bondscoach Roberto Mancini opnieuw. Hij raakte eerder deze maand besmet met het coronavirus. Daardoor miste hij ook al de voorgaande interlands tegen Estland (4-0, vriendschappelijk) en Polen (2-0). Assistent Alberico Evani verving hem ook in Sarajevo op de Italiaanse bank.
Met Mancini als bondscoach is Italië nu al 23 wedstrijden op rij ongeslagen.
Ook Frankrijk, Spanje en België doen volgend jaar mee aan de finaleronde van de Nations League.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
6 uur geleden