Italië op eigen kracht naar Final Four in Nations League
SARAJEVO (ANP) - Italië heeft zich op eigen kracht geplaatst voor de Final Four in de Nations League. De koploper verzekerde zich in groep 1 van divisie A, met Nederland, van de eindzege in de poule. Het afsluitende duel met degradant Bosnië en Herzegovina eindigde in Sarajevo in 0-2.
Italië kwam in de 22e minuut op voorsprong. Andrea Belotti tikte al glijdend een voorzet van Lorenzo Insigne binnen: 0-1. Insigne miste daarna een grote kans op 0-2. Dankzij Domenico Berardi kwamen de bezoekers na ruim een uur alsnog op 0-2.
Italië bleef ongeslagen in de groep en eindigde op 12 punten. Oranje verloor thuis van de poulewinnaar (0-1) en speelde in Italië gelijk (1-1).
Roberto Mancini
Bij Italië ontbrak bondscoach Roberto Mancini opnieuw. Hij raakte eerder deze maand besmet met het coronavirus. Daardoor miste hij ook al de voorgaande interlands tegen Estland (4-0, vriendschappelijk) en Polen (2-0). Assistent Alberico Evani verving hem ook in Sarajevo op de Italiaanse bank.
Met Mancini als bondscoach is Italië nu al 23 wedstrijden op rij ongeslagen.
Ook Frankrijk, Spanje en België doen volgend jaar mee aan de finaleronde van de Nations League.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
6 uur geleden