Italië neemt coronatest en afhaalmaal mee bij berekenen inflatie
ROME (ANP/AFP) - Italië gaat de prijsontwikkeling van coronatests meenemen bij het bepalen van de inflatie. Ook bureaustoelen en afhaalmaaltijden worden voortaan meegewogen, nu die door thuiswerken en coronamaatregelen veel belangrijker zijn geworden. Die aankondiging deed het Italiaanse statistiekbureau Istat.
Italië past jaarlijks de producten aan die meewegen bij het bepalen van de inflatie. Dit jaar gaan verder een zuurstofmeter voor het bepalen van de hoeveelheid zuurstof in het bloed, een gymmat om thuis te kunnen sporten en abonnementen op muziekstreamingdiensten mee in de berekeningen.
Vorig jaar voegde het Italiaans statistiekbureau onder meer gezichtsmasker en ontsmettende handgel toe. Ieder land mag zelf bepalen op welke wijze het de inflatie precies bepaalt.
De geldontwaarding in Italië kwam in januari uit op 4,8 procent ten opzichte van de eerste maand van 2021. Dat was het hoogste percentage sinds 1996. Vooral de hoge energieprijzen speelden daarbij een rol.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
8 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
14 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.
2 uur geleden