Italië naar volgende ronde EK na late gelijkmaker tegen Kroatië
LEIPZIG (ANP) - Italie heeft zich ten koste van Kroatië geplaatst voor de achtste finales van het EK. Mattia Zaccagni maakte in de 98e minuut gelijk voor de regerend Europees kampioen (1-1), die daardoor tweede werd in de groep.
Luka Modric nam in de 55e minuut het eerste doelpunt voor zijn rekening. De vedette van de Kroaten schoot met links raak nadat Gianluigi Donnarumma nog had gered op een inzet van de ingevallen Ante Budimir.
Kort voor zijn doelpunt miste Modric nog een strafschop. Die werd door de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie toegekend na een handsbal van invaller Davide Frattesi bij een schot van Andrej Kramaric. Modric schoot de penalty beheerst over de grond in de hoek, maar Donnarumma maakte zijn status van 'penaltykiller' waar en dook de juiste hoek in.
Italië had de ploeg op een aantal plekken gewijzigd ten opzichte van het met 1-0 verloren duel met Spanje. Zo werd Gianluca Scamacca voorin vervangen door Mateo Retegui en ook Federico Chiesa begon op de bank. Scamacca en Chiesa kwamen nog in de ploeg, maar wisten het verschil ook niet te maken. Invaller Zaccagni kon dat wel.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
20 uur geleden