Italië naar volgende ronde EK na late gelijkmaker tegen Kroatië
LEIPZIG (ANP) - Italie heeft zich ten koste van Kroatië geplaatst voor de achtste finales van het EK. Mattia Zaccagni maakte in de 98e minuut gelijk voor de regerend Europees kampioen (1-1), die daardoor tweede werd in de groep.
Luka Modric nam in de 55e minuut het eerste doelpunt voor zijn rekening. De vedette van de Kroaten schoot met links raak nadat Gianluigi Donnarumma nog had gered op een inzet van de ingevallen Ante Budimir.
Kort voor zijn doelpunt miste Modric nog een strafschop. Die werd door de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie toegekend na een handsbal van invaller Davide Frattesi bij een schot van Andrej Kramaric. Modric schoot de penalty beheerst over de grond in de hoek, maar Donnarumma maakte zijn status van 'penaltykiller' waar en dook de juiste hoek in.
Italië had de ploeg op een aantal plekken gewijzigd ten opzichte van het met 1-0 verloren duel met Spanje. Zo werd Gianluca Scamacca voorin vervangen door Mateo Retegui en ook Federico Chiesa begon op de bank. Scamacca en Chiesa kwamen nog in de ploeg, maar wisten het verschil ook niet te maken. Invaller Zaccagni kon dat wel.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
5 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
7 uur geleden