Italië naar finale Daviscup na zeldzame nederlaag Djokovic
MÁLAGA (ANP) - De Italiaans tennissers hebben zich na een zeldzame nederlaag van Novak Djokovic geplaatst voor de finale van de Daviscup. Servië werd in Málaga met 2-1 verslagen. Jannik Sinner en Lorenzo Sonego haalden in het dubbelspel het beslissende punt binnen.
Djokovic vormde in de beslissende partij een koppel met Miomir Kecmanovic, die ten koste van Lorenzo Musetti het eerste punt (6-7 (7) 6-2 6-1) had binnengehaald voor de Serviërs. Djokovic, 24-voudig grandslamwinnaar in het enkelspel, en Kecmanovic bogen met 6-3 en 6-4 voor Sinner en Sonego. Het Italiaanse koppel had in de kwartfinales ook het winnende punt binnengehaald tegen Oranje.
Kort voor het dubbelspel had Djokovic nog een zeldzame nederlaag geleden in het enkelspel. Hij liet tegen Sinner drie wedstrijdpunten onbenut en verloor met 6-2 2-6 7-5. In 2011 verloor de nummer 1 van de wereld voor het laatst een wedstrijd in het landentoernooi. Twaalf jaar geleden gaf hij op tegen de Argentijn Juan Martín del Potro. Sindsdien had hij 21 enkelspelwedstrijden gewonnen in de Daviscup.
Zondag nemen de Italianen het in de eindstrijd op tegen Australië, dat vrijdag met 2-0 te sterk was voor Finland. Vorig jaar pakte Canada de titel.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
9 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
17 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
18 uur geleden