Italië moet vechten voor EK na verlies tegen geplaatst Engeland
LONDEN (ANP) - Engeland is zeker van het EK in Duitsland volgend jaar na een 3-1-overwinning op Italië in het eigen Wembley. De Italianen zijn door het verlies naar plek drie in de groep gezakt en moeten de resterende twee wedstrijden winnen voor directe plaatsing. Oekraïne steeg naar plek twee in groep C door de 3-1-zege op Malta. De eerste twee landen plaatsen zich direct voor het EK.
Italië kwam na een kwartier geheel tegen het spelbeeld in op voorsprong. Terwijl Engeland aanviel, counterde de ploeg van trainer Luciano Spalletti naar de openingstreffer. Gianluca Scamacca schoot van dichtbij raak na voorbereidend werk van Giovanni Di Lorenzo. Direct daarna voerde Engeland de druk op. Na bijna een half uur brak Jude Bellingham door de Italiaanse verdediging en kreeg een strafschop na een tackle van Di Lorenzo. Harry Kane benutte die en maakte zijn zestigste goal voor Engeland: 1-1.
Na rust pakte Engeland de voorsprong na een snelle counter. Bellingham hield de bal in Engels bezit, waarna Marcus Rashford na een goede actie hard binnenschoot: 2-1. Een kwartier voor tijd maakte Harry Kane er met zijn tweede 3-1 van.
Oekraïne staat nu met 13 punten op de tweede plek boven Italië, dat een wedstrijd minder speelde. De Italianen blijven op plek drie steken op 10 punten, terwijl Engeland met 16 punten zeker van het EK is. Italië en Oekraïne spelen op 20 november nog tegen elkaar in de laatste kwalificatiewedstrijd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
3 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden