
Italië moet vechten voor EK na verlies tegen geplaatst Engeland
LONDEN (ANP) - Engeland is zeker van het EK in Duitsland volgend jaar na een 3-1-overwinning op Italië in het eigen Wembley. De Italianen zijn door het verlies naar plek drie in de groep gezakt en moeten de resterende twee wedstrijden winnen voor directe plaatsing. Oekraïne steeg naar plek twee in groep C door de 3-1-zege op Malta. De eerste twee landen plaatsen zich direct voor het EK.
Italië kwam na een kwartier geheel tegen het spelbeeld in op voorsprong. Terwijl Engeland aanviel, counterde de ploeg van trainer Luciano Spalletti naar de openingstreffer. Gianluca Scamacca schoot van dichtbij raak na voorbereidend werk van Giovanni Di Lorenzo. Direct daarna voerde Engeland de druk op. Na bijna een half uur brak Jude Bellingham door de Italiaanse verdediging en kreeg een strafschop na een tackle van Di Lorenzo. Harry Kane benutte die en maakte zijn zestigste goal voor Engeland: 1-1.
Na rust pakte Engeland de voorsprong na een snelle counter. Bellingham hield de bal in Engels bezit, waarna Marcus Rashford na een goede actie hard binnenschoot: 2-1. Een kwartier voor tijd maakte Harry Kane er met zijn tweede 3-1 van.
Oekraïne staat nu met 13 punten op de tweede plek boven Italië, dat een wedstrijd minder speelde. De Italianen blijven op plek drie steken op 10 punten, terwijl Engeland met 16 punten zeker van het EK is. Italië en Oekraïne spelen op 20 november nog tegen elkaar in de laatste kwalificatiewedstrijd.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft op de valreep een zege geboekt op Heracles Almelo. De ploeg van trainer Carl Hoefkens won in het eigen stadion met 2-1 van de nummer laatst van de Eredivisie. Sydney van Hooijdonk bezorgde NAC vijf minuten voor tijd de winst.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij verloren. Na FC Groningen (0-1) was ook Fortuna Sittard te sterk voor het elftal van trainer Ron Jans: 1-0. FC Utrecht begint donderdag tegen Olympique Lyon aan het hoofdtoernooi van de Europa League.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 3-1 gewonnen van Helmond Sport. Bij deze Airborne-wedstrijd, waarmee de Slag om Arnhem werd herdacht, was het GelreDome met ruim 24.000 plaatsen uitverkocht. Vitesse leek vorige maand nog uit het betaald voetbal te verdwijnen nadat de proflicentie was afgenomen. Die kreeg de club na een hoger beroep op 3 september weer terug.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Chelsea zijn eerste nederlaag van het seizoen toegebracht in de Premier League. De formatie van trainer Rúben Amorim won het duel in Manchester met 2-1. Bij beide ploegen werd voor rust een speler weggestuurd.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen is in punten op gelijke hoogte gekomen met PSV, de nummer 2 van de ranglijst. De ploeg van trainer Dick Lukkien was in het eigen stadion met 2-0 te sterk voor Telstar.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Juventus heeft voor het eerst dit seizoen punten verspeeld in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Igor Tudor kwam bij Hellas Verona niet verder dan 1-1. Napoli is nu als enige club nog zonder puntenverlies. De regerend kampioen ontvangt maandag Pisa.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Excelsior heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de nederlaag van zondag tegen Sparta. De Rotterdammers verloren toen door een doelpunt diep in blessuretijd (0-1). In het uitduel met FC Volendam was het juist Excelsior dat in de absolute slotfase het verschil maakte: 1-2.
5 uur geleden