Italië meldt bijna 800 doden in één dag
ROME (ANP/RTR) - In Italië zijn sinds vrijdag bijna 800 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat is het hoogste aantal op één dag sinds de uitbraak van het virus in het land.
Het totale aantal doden steeg met 793 tot 4825, zeiden de autoriteiten zaterdag in Rome.
Het aantal besmettingen in Italië is toegenomen van 47.021 tot 53.578, een stijging van 13,9 procent.
Lombardije
De zwaarst getroffen regio Lombardije bevindt zich nog steeds in een kritieke situatie, met 3095 doden en 25.515 mensen die zijn besmet.
Van degenen in heel Italië die oorspronkelijk besmet waren, zijn er op zaterdag 6072 volledig hersteld, vergeleken met 5129 de dag ervoor. Er liggen 2857 mensen op de intensive care tegen eerder 2655.
Oudste bevolkingsgroep
Het aantal sterfgevallen in Italië is opmerkelijk hoog vergeleken met het aantal officieel gemelde besmettingen. De exacte reden hiervoor is onduidelijk. Deskundigen vermoeden meerdere redenen. Zo heeft Italië een van de oudste bevolkingsgroepen ter wereld en de meeste doden waren ouderen met reeds bestaande aandoeningen.
Veel grootouders wonen met hun kinderen en kleinkinderen in Italië in één huis. Daardoor zijn infecties makkelijker op te lopen. Verder is het vermoeden dat het aantal besmette mensen aanzienlijk hoger is dan aangegeven, en veel gevallen die mild of zonder symptomen verlopen, worden niet geregistreerd.
Donderdag haalde Italië China in als het land met de meeste doden door het zeer besmettelijke virus.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
6 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
6 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
9 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
10 uur geleden