Italië meldt bijna 800 doden in één dag
ROME (ANP/RTR) - In Italië zijn sinds vrijdag bijna 800 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat is het hoogste aantal op één dag sinds de uitbraak van het virus in het land.
Het totale aantal doden steeg met 793 tot 4825, zeiden de autoriteiten zaterdag in Rome.
Het aantal besmettingen in Italië is toegenomen van 47.021 tot 53.578, een stijging van 13,9 procent.
Lombardije
De zwaarst getroffen regio Lombardije bevindt zich nog steeds in een kritieke situatie, met 3095 doden en 25.515 mensen die zijn besmet.
Van degenen in heel Italië die oorspronkelijk besmet waren, zijn er op zaterdag 6072 volledig hersteld, vergeleken met 5129 de dag ervoor. Er liggen 2857 mensen op de intensive care tegen eerder 2655.
Oudste bevolkingsgroep
Het aantal sterfgevallen in Italië is opmerkelijk hoog vergeleken met het aantal officieel gemelde besmettingen. De exacte reden hiervoor is onduidelijk. Deskundigen vermoeden meerdere redenen. Zo heeft Italië een van de oudste bevolkingsgroepen ter wereld en de meeste doden waren ouderen met reeds bestaande aandoeningen.
Veel grootouders wonen met hun kinderen en kleinkinderen in Italië in één huis. Daardoor zijn infecties makkelijker op te lopen. Verder is het vermoeden dat het aantal besmette mensen aanzienlijk hoger is dan aangegeven, en veel gevallen die mild of zonder symptomen verlopen, worden niet geregistreerd.
Donderdag haalde Italië China in als het land met de meeste doden door het zeer besmettelijke virus.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
2 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
2 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
3 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
3 uur geleden