Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië meldt 92 coronadoden, slechts 300 nieuwe infecties

Italië meldt 92 coronadoden, slechts 300 nieuwe infecties

ROME (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen als gevolg van het coronavirus in Italië steeg maandag met 92, tegen 50 de dag ervoor, zeggen de autoriteiten. Het aantal nieuwe besmettingen daalde van 531 op zondag naar 300.

Het dagelijkse dodental op zondag omvatte niet de slachtoffers uit de zwaarst getroffen regio Lombardije als gevolg van technische problemen met de telling. Het was niet duidelijk of de sterfgevallen van zondag bij maandag waren toegevoegd, toen de regio 34 nieuwe dodelijke slachtoffers meldde.

Het totale dodental in Italië sinds de virusuitbraak op 21 februari aan het licht kwam, bedraagt nu 32.877, het op twee na hoogste ter wereld, na dat van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.

Het aantal bevestigde gevallen bedraagt 230.158, het hoogste mondiale cijfer achter dat van de Verenigde Staten, Rusland, Spanje, Groot-Brittannië en Brazilië.

Maandag lagen nog 541 mensen op de intensive care, tegenover 553 op zondag.

Meer uit Buitenland

Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

56 minuten geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

2 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

2 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

4 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

5 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

5 uur geleden