Italië meldt 92 coronadoden, slechts 300 nieuwe infecties
ROME (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen als gevolg van het coronavirus in Italië steeg maandag met 92, tegen 50 de dag ervoor, zeggen de autoriteiten. Het aantal nieuwe besmettingen daalde van 531 op zondag naar 300.
Het dagelijkse dodental op zondag omvatte niet de slachtoffers uit de zwaarst getroffen regio Lombardije als gevolg van technische problemen met de telling. Het was niet duidelijk of de sterfgevallen van zondag bij maandag waren toegevoegd, toen de regio 34 nieuwe dodelijke slachtoffers meldde.
Het totale dodental in Italië sinds de virusuitbraak op 21 februari aan het licht kwam, bedraagt nu 32.877, het op twee na hoogste ter wereld, na dat van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.
Het aantal bevestigde gevallen bedraagt 230.158, het hoogste mondiale cijfer achter dat van de Verenigde Staten, Rusland, Spanje, Groot-Brittannië en Brazilië.
Maandag lagen nog 541 mensen op de intensive care, tegenover 553 op zondag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
32 minuten geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
1 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
3 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
4 uur geleden