Italië levert Europarlementariër over aan België om Qatargate
NAPELS (ANP/RTR) - De Italiaanse Europarlementariër Andrea Cozzolino wordt overgeleverd aan België, waar hij een verdachte is in het omkoopschandaal Qatargate. Volgens zijn advocaat heeft een Italiaanse rechter dinsdag besloten dat hij kan worden overgeleverd aan de Belgen, maar de advocaat is van plan in hoger beroep te gaan.
De 60-jarige Cozzolino werd opgepakt in Napels en zit sinds 10 februari in huisarrest. Hij wordt samen met andere Europarlementariërs verdacht van het aannemen van geld van Qatar en Marokko in ruil voor invloed in het Europees Parlement. Cozzolino ontkent iets verkeerd te hebben gedaan.
Europarlementariërs beschikken in principe over onschendbaarheid, maar het parlement stemde er in februari in grote meerderheid voor om die op te heffen. Daardoor kon Cozzolino worden gearresteerd en vervolgd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de aanval.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.
36 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.
55 minuten geledenKYIV (AFP/RTR) - Oekraïne heeft de lichamen van 1003 vermoedelijke militairen ontvangen uit Rusland, melden de Oekraïense autoriteiten. De identiteit van de overledenen moet nog worden vastgesteld. De militairen zouden zijn omgekomen tijdens gevechten met Rusland.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ziet tot nu toe geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken. Dat zei hij tijdens zijn jaarlijkse persconferentie. "Ze weigeren dit conflict op vreedzame wijze te beëindigen." Poetin benadrukt dat Rusland "klaar en bereid" is de oorlog in Oekraïne vreedzaam te beëindigen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van Franse parlementariërs is er niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting van 2026. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen begroting kan worden aangenomen voor het einde van het jaar en dat premier Sébastien Lecornu een zogenoemde 'speciale wet' nodig heeft om een overheidssluiting te voorkomen. Zonder die wet kan Frankrijk na 1 januari geen belastingen meer heffen en ambtenaren betalen.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Kroonprinses Mette-Marit moet hoogstwaarschijnlijk een longtransplantatie ondergaan vanwege "een duidelijke verslechtering" van haar gezondheid. Dat heeft het Noorse hof vrijdagochtend bekendgemaakt.
1 uur geleden