Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië legt beslag op Spaans schip dat migranten redde op zee

Italië legt beslag op Spaans schip dat migranten redde op zee

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse autoriteiten hebben beslag gelegd op een schip van een Spaanse organisatie die migranten redt op zee. De activisten van The Open Arms Group zeiden zaterdag nog 176 mensen, onder wie meer dan 90 minderjarigen, te hebben opgepikt bij drie reddingsoperaties. Het schip meerde woensdag aan in Carrara, waar de migranten van boord gingen.

Volgens een woordvoerder van Open Arms mag het schip twintig dagen niet uitvaren en wordt de kapitein ondervraagd. De organisatie zou de regels hebben overtreden door na een reddingsoperatie niet direct terug te varen naar een haven. Daardoor kunnen schepen niet meerdere reddingsacties achter elkaar doen. Volgens Open Arms waren de mensen die zaterdag gered zijn "extreem kwetsbaar" en is het de "plicht van elke kapitein om schipbreukelingen te helpen die in levensgevaar zijn". Open Arms verwacht een boete van tussen de 3000 en 10.000 euro.

In augustus werd om diezelfde reden ook al beslag gelegd op de boot van Open Arms, samen met twee boten van andere organisaties die soortgelijk werk doen. De Italiaanse regering van Giorgia Meloni probeert de illegale migratie over de Middellandse Zee terug te dringen en is van mening dat de reddingsorganisaties dat beleid in de weg staan. De aanwezigheid van reddingsschepen zou ervoor zorgen dat mensen worden aangemoedigd om de gevaarlijke overtocht te maken. De hulporganisaties zeggen dat de migranten ongeacht hun aanwezigheid de zee op gaan om Europa te bereiken en dat ze doden kunnen voorkomen met de reddingsacties.

Dit jaar kwamen al 135.000 migranten aan in Italië, vorig jaar waren dat er in dezelfde periode 72.400.

Meer uit Buitenland

Zelensky meldt nachtelijke aanvallen op stroomnet

KYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.

23 minuten geleden
Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

2 uur geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

7 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

7 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

7 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

7 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

11 uur geleden