Italië komt met strengere migratiemaatregelen
ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Italiaanse overheid heeft een pakket maatregelen aangenomen om de migratie over de Middellandse Zee aan te pakken. Zo wil het land migranten langer kunnen vasthouden wanneer is besloten dat zij het land worden uitgezet.
De Italiaanse premier Giorgia Meloni zei voorafgaand aan de kabinetsvergadering van maandag dat de detentieperiode zes maanden gaat bedragen, maar dat hij kan worden verlengd tot achttien maanden. Volgens de Italiaanse wet kunnen migranten worden vastgehouden als is besloten dat zij niet mogen blijven en het niet meteen mogelijk is tot uitzetting over te gaan. Vaak mislukten pogingen om migranten vast te houden. Herhaaldelijk wisten gevangen migranten uit detentiecentra te ontsnappen en naar andere Europese landen te vertrekken.
Een andere maatregel is dat er meer detentiecentra in afgelegen gebieden moeten komen om "verder ongemak en onveiligheid in Italiaanse steden" te voorkomen, aldus Meloni.
Eiland Lampedusa
Het aangescherpte pakket komt nadat bijna 10.000 migranten vorige week het Italiaanse eiland Lampedusa hadden bereikt. Dit was een klap voor de rechtse premier Meloni, die juist beloofde de illegale migratie in te dammen. Zondag bezocht zij samen met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen het eiland. De commissievoorzitter riep andere EU-landen op om een deel van de migranten die in Italië aankomen op te nemen.
Volgens overheidsgegevens zijn er dit jaar tot nu toe bijna 130.000 migranten in Italië aangekomen, bijna het dubbele in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.
De maatregelen kunnen op kritiek rekenen van de oppositie en rechtengroeperingen. Zo noemde de Italiaanse Coalitie voor Burgerrechten en Vrijheden de detentiecentra "zwarte gaten", waar ernstige schendingen van de grondrechten plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.
56 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.
1 uur geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Iraanse parlement, Mohammad Baqer Qalibaf, heeft ontkend dat er gesprekken met de Verenigde Staten zijn geweest over een einde aan de oorlog. Hij doet die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump af als nepnieuws, dat volgens hem bedoeld is "om de financiële en oliemarkten te manipuleren en te ontsnappen aan het moeras waarin de VS en Israël gevangenzitten".
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland ervan het regime in Iran te blijven helpen door inlichtingen te verstrekken. Zelensky claimt in een bericht op X daar "onweerlegbaar bewijs" van te hebben.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Europese leiders zijn blij met de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er voorlopig geen aanvallen worden uitgevoerd op de Iraanse energie-infrastructuur.
3 uur geleden