Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië komt met strengere migratiemaatregelen

Italië komt met strengere migratiemaatregelen

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Italiaanse overheid heeft een pakket maatregelen aangenomen om de migratie over de Middellandse Zee aan te pakken. Zo wil het land migranten langer kunnen vasthouden wanneer is besloten dat zij het land worden uitgezet.

De Italiaanse premier Giorgia Meloni zei voorafgaand aan de kabinetsvergadering van maandag dat de detentieperiode zes maanden gaat bedragen, maar dat hij kan worden verlengd tot achttien maanden. Volgens de Italiaanse wet kunnen migranten worden vastgehouden als is besloten dat zij niet mogen blijven en het niet meteen mogelijk is tot uitzetting over te gaan. Vaak mislukten pogingen om migranten vast te houden. Herhaaldelijk wisten gevangen migranten uit detentiecentra te ontsnappen en naar andere Europese landen te vertrekken.

Een andere maatregel is dat er meer detentiecentra in afgelegen gebieden moeten komen om "verder ongemak en onveiligheid in Italiaanse steden" te voorkomen, aldus Meloni.

Eiland Lampedusa

Het aangescherpte pakket komt nadat bijna 10.000 migranten vorige week het Italiaanse eiland Lampedusa hadden bereikt. Dit was een klap voor de rechtse premier Meloni, die juist beloofde de illegale migratie in te dammen. Zondag bezocht zij samen met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen het eiland. De commissievoorzitter riep andere EU-landen op om een deel van de migranten die in Italië aankomen op te nemen.

Volgens overheidsgegevens zijn er dit jaar tot nu toe bijna 130.000 migranten in Italië aangekomen, bijna het dubbele in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

De maatregelen kunnen op kritiek rekenen van de oppositie en rechtengroeperingen. Zo noemde de Italiaanse Coalitie voor Burgerrechten en Vrijheden de detentiecentra "zwarte gaten", waar ernstige schendingen van de grondrechten plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Polen onderschept Russisch vliegtuig boven Baltische Zee

Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.

37 minuten geleden
Jackpot van 1,8 miljard dollar valt in Arkansas

ARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).

1 uur geleden
Leo XIV hekelt situatie in Gaza tijdens eerste kerst als paus

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.

1 uur geleden
Brand in Russische olietanks door Oekraïense droneaanval

MOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.

2 uur geleden
Israël woest om westerse veroordeling kolonies Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.

3 uur geleden
In Duitsland steeds meer vraag naar vuurwerk, ondanks kritiek

BERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.

4 uur geleden
Turkije pakt 115 verdachte IS-leden op voor plannen aanslagen

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.

5 uur geleden