Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië komt met strengere migratiemaatregelen

Italië komt met strengere migratiemaatregelen

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Italiaanse overheid heeft een pakket maatregelen aangenomen om de migratie over de Middellandse Zee aan te pakken. Zo wil het land migranten langer kunnen vasthouden wanneer is besloten dat zij het land worden uitgezet.

De Italiaanse premier Giorgia Meloni zei voorafgaand aan de kabinetsvergadering van maandag dat de detentieperiode zes maanden gaat bedragen, maar dat hij kan worden verlengd tot achttien maanden. Volgens de Italiaanse wet kunnen migranten worden vastgehouden als is besloten dat zij niet mogen blijven en het niet meteen mogelijk is tot uitzetting over te gaan. Vaak mislukten pogingen om migranten vast te houden. Herhaaldelijk wisten gevangen migranten uit detentiecentra te ontsnappen en naar andere Europese landen te vertrekken.

Een andere maatregel is dat er meer detentiecentra in afgelegen gebieden moeten komen om "verder ongemak en onveiligheid in Italiaanse steden" te voorkomen, aldus Meloni.

Eiland Lampedusa

Het aangescherpte pakket komt nadat bijna 10.000 migranten vorige week het Italiaanse eiland Lampedusa hadden bereikt. Dit was een klap voor de rechtse premier Meloni, die juist beloofde de illegale migratie in te dammen. Zondag bezocht zij samen met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen het eiland. De commissievoorzitter riep andere EU-landen op om een deel van de migranten die in Italië aankomen op te nemen.

Volgens overheidsgegevens zijn er dit jaar tot nu toe bijna 130.000 migranten in Italië aangekomen, bijna het dubbele in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

De maatregelen kunnen op kritiek rekenen van de oppositie en rechtengroeperingen. Zo noemde de Italiaanse Coalitie voor Burgerrechten en Vrijheden de detentiecentra "zwarte gaten", waar ernstige schendingen van de grondrechten plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Tv-presentatrice VS wil betalen om moeder terug te krijgen

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.

19 minuten geleden
Meerdere doden door lawines in Noord-Italiaanse Alpen

SONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.

4 uur geleden
Rellen bij protest in Milaan tegen Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.

9 uur geleden
Eerste formele bijeenkomst Raad van Vrede gepland op 19 februari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.

11 uur geleden
Britse ex-premier beschuldigt 'bedrieger' Mandelson van verraad

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse premier Gordon Brown vindt dat de ooit prominente Labour-politicus en ex-minister Peter Mandelson "het land heeft verraden". Naar verluidt zou Mandelson vertrouwelijke informatie van de regering hebben gelekt aan de Amerikaanse investeerder en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mandelson was onder Brown minister van Handel en had goede relaties met de inmiddels overleden Epstein, zowel op persoonlijk als zakelijk vlak. Dat blijkt uit onlangs door de VS geopenbaarde mailwisselingen.

14 uur geleden
Zelensky: VS willen nog voor de zomer einde aan oorlog

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten willen dat er tegen juni een vredesakkoord ligt tussen Rusland en Oekraïne en hebben voorgesteld om komende week nieuwe besprekingen te houden in Miami. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is volgens het staatshoofd voor het eerst dat de strijdende partijen elkaar daar zullen treffen. Eerder werd daar al overlegd via de bemiddelende partij, de VS. Kyiv heeft ingestemd met het voorstel.

17 uur geleden
Clintons pleiten voor publieke getuigenis over Epstein-banden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton en zijn vrouw en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton willen dat hun verklaring over hun banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein niet achter gesloten deuren plaatsvindt. Op X schrijft het voormalige staatshoofd (1993-2001) dat een niet-publieke verklaring, zoals nu het plan is, zou neerkomen op een schijnproces en "pure politiek". "Laten we stoppen met deze spelletjes en dit op de juiste manier doen: middels een publieke verklaring."

17 uur geleden