Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië komt met strengere migratiemaatregelen

Italië komt met strengere migratiemaatregelen

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Italiaanse overheid heeft een pakket maatregelen aangenomen om de migratie over de Middellandse Zee aan te pakken. Zo wil het land migranten langer kunnen vasthouden wanneer is besloten dat zij het land worden uitgezet.

De Italiaanse premier Giorgia Meloni zei voorafgaand aan de kabinetsvergadering van maandag dat de detentieperiode zes maanden gaat bedragen, maar dat hij kan worden verlengd tot achttien maanden. Volgens de Italiaanse wet kunnen migranten worden vastgehouden als is besloten dat zij niet mogen blijven en het niet meteen mogelijk is tot uitzetting over te gaan. Vaak mislukten pogingen om migranten vast te houden. Herhaaldelijk wisten gevangen migranten uit detentiecentra te ontsnappen en naar andere Europese landen te vertrekken.

Een andere maatregel is dat er meer detentiecentra in afgelegen gebieden moeten komen om "verder ongemak en onveiligheid in Italiaanse steden" te voorkomen, aldus Meloni.

Eiland Lampedusa

Het aangescherpte pakket komt nadat bijna 10.000 migranten vorige week het Italiaanse eiland Lampedusa hadden bereikt. Dit was een klap voor de rechtse premier Meloni, die juist beloofde de illegale migratie in te dammen. Zondag bezocht zij samen met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen het eiland. De commissievoorzitter riep andere EU-landen op om een deel van de migranten die in Italië aankomen op te nemen.

Volgens overheidsgegevens zijn er dit jaar tot nu toe bijna 130.000 migranten in Italië aangekomen, bijna het dubbele in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

De maatregelen kunnen op kritiek rekenen van de oppositie en rechtengroeperingen. Zo noemde de Italiaanse Coalitie voor Burgerrechten en Vrijheden de detentiecentra "zwarte gaten", waar ernstige schendingen van de grondrechten plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

2 uur geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

2 uur geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

3 uur geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

5 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

5 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

5 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

5 uur geleden