Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië komt met strengere migratiemaatregelen

Italië komt met strengere migratiemaatregelen

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Italiaanse overheid heeft een pakket maatregelen aangenomen om de migratie over de Middellandse Zee aan te pakken. Zo wil het land migranten langer kunnen vasthouden wanneer is besloten dat zij het land worden uitgezet.

De Italiaanse premier Giorgia Meloni zei voorafgaand aan de kabinetsvergadering van maandag dat de detentieperiode zes maanden gaat bedragen, maar dat hij kan worden verlengd tot achttien maanden. Volgens de Italiaanse wet kunnen migranten worden vastgehouden als is besloten dat zij niet mogen blijven en het niet meteen mogelijk is tot uitzetting over te gaan. Vaak mislukten pogingen om migranten vast te houden. Herhaaldelijk wisten gevangen migranten uit detentiecentra te ontsnappen en naar andere Europese landen te vertrekken.

Een andere maatregel is dat er meer detentiecentra in afgelegen gebieden moeten komen om "verder ongemak en onveiligheid in Italiaanse steden" te voorkomen, aldus Meloni.

Eiland Lampedusa

Het aangescherpte pakket komt nadat bijna 10.000 migranten vorige week het Italiaanse eiland Lampedusa hadden bereikt. Dit was een klap voor de rechtse premier Meloni, die juist beloofde de illegale migratie in te dammen. Zondag bezocht zij samen met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen het eiland. De commissievoorzitter riep andere EU-landen op om een deel van de migranten die in Italië aankomen op te nemen.

Volgens overheidsgegevens zijn er dit jaar tot nu toe bijna 130.000 migranten in Italië aangekomen, bijna het dubbele in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

De maatregelen kunnen op kritiek rekenen van de oppositie en rechtengroeperingen. Zo noemde de Italiaanse Coalitie voor Burgerrechten en Vrijheden de detentiecentra "zwarte gaten", waar ernstige schendingen van de grondrechten plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Braziliaanse oud-president Bolsonaro ondergaat operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.

12 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne en Rusland na aanvallen

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.

13 uur geleden
Syrië zegt hoge IS-leider te hebben gedood

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.

13 uur geleden
Polen onderschept Russisch vliegtuig boven Baltische Zee

Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.

14 uur geleden
Jackpot van 1,8 miljard dollar valt in Arkansas

ARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).

15 uur geleden
Leo XIV hekelt situatie in Gaza tijdens eerste kerst als paus

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.

15 uur geleden
Brand in Russische olietanks door Oekraïense droneaanval

MOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.

16 uur geleden