Italië komt met arrestatiebevel voor Oostenrijkse zakenman Benko
TRENTO (ANP/AFP/DPA) - Justitie in Italië heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen René Benko, de Oostenrijkse zakenman achter het omgevallen vastgoedimperium Signa. De politie in de Oostenrijkse stad Innsbruck heeft hem daarop verhoord, maar ook weer laten gaan.
Openbaar aanklagers in Trento onderzoeken Benko om mogelijke speculatie met vastgoed, meldde persbureau ANSA. Het Openbaar Ministerie in de Noord-Italiaanse stad wilde dat niet bevestigen of ontkennen. Italiaanse media linken Benko aan een verklaring waarin de financiële recherche arrestatiebevelen voor negen personen bekendmaakte. Zij hebben zich mogelijk schuldig gemaakt aan manipulatie van openbare aanbestedingen, corruptie en fraude met facturen.
De autoriteiten in Oostenrijk stellen dat ze Benko niet aan Italië hoeven over te dragen, omdat hij in eigen land wordt onderzocht voor vergelijkbare vergrijpen. Het gaat om fraudeverdenkingen rond het faillissement van Signa, de voormalige eigenaar van warenhuis KaDeWe in Berlijn.
Onderzoeken
Ook in Duitsland en Liechtenstein lopen onderzoeken naar Benko, om mogelijke fraude en witwassen.
De advocaat van Benko in Oostenrijk zei na het Italiaanse arrestatiebevel dat zijn cliënt meewerkt met alle onderzoeken van nationale en internationale autoriteiten. De zakenman, ooit een van de rijkste personen van Oostenrijk, is volgens de raadsman vol "vertrouwen dat alle beschuldigingen kunnen worden afgehandeld als duidelijk wordt dat de gevonden informatie incorrect is".
Benko's vastgoedimperium Signa viel eind vorig jaar om nadat rentes waren gestegen en de portefeuille van het bedrijf veel minder waard was geworden. De groep bezat naast KaDeWe ook het iconische Chrysler Building in New York en warenhuis Selfridges in Londen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
4 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
6 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
6 uur geleden