Italië komt met arrestatiebevel voor Oostenrijkse zakenman Benko
TRENTO (ANP/AFP/DPA) - Justitie in Italië heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen René Benko, de Oostenrijkse zakenman achter het omgevallen vastgoedimperium Signa. De politie in de Oostenrijkse stad Innsbruck heeft hem daarop verhoord, maar ook weer laten gaan.
Openbaar aanklagers in Trento onderzoeken Benko om mogelijke speculatie met vastgoed, meldde persbureau ANSA. Het Openbaar Ministerie in de Noord-Italiaanse stad wilde dat niet bevestigen of ontkennen. Italiaanse media linken Benko aan een verklaring waarin de financiële recherche arrestatiebevelen voor negen personen bekendmaakte. Zij hebben zich mogelijk schuldig gemaakt aan manipulatie van openbare aanbestedingen, corruptie en fraude met facturen.
De autoriteiten in Oostenrijk stellen dat ze Benko niet aan Italië hoeven over te dragen, omdat hij in eigen land wordt onderzocht voor vergelijkbare vergrijpen. Het gaat om fraudeverdenkingen rond het faillissement van Signa, de voormalige eigenaar van warenhuis KaDeWe in Berlijn.
Onderzoeken
Ook in Duitsland en Liechtenstein lopen onderzoeken naar Benko, om mogelijke fraude en witwassen.
De advocaat van Benko in Oostenrijk zei na het Italiaanse arrestatiebevel dat zijn cliënt meewerkt met alle onderzoeken van nationale en internationale autoriteiten. De zakenman, ooit een van de rijkste personen van Oostenrijk, is volgens de raadsman vol "vertrouwen dat alle beschuldigingen kunnen worden afgehandeld als duidelijk wordt dat de gevonden informatie incorrect is".
Benko's vastgoedimperium Signa viel eind vorig jaar om nadat rentes waren gestegen en de portefeuille van het bedrijf veel minder waard was geworden. De groep bezat naast KaDeWe ook het iconische Chrysler Building in New York en warenhuis Selfridges in Londen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
33 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.
1 uur geledenESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.
3 uur geleden