Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië komt met arrestatiebevel voor Oostenrijkse zakenman Benko

Italië komt met arrestatiebevel voor Oostenrijkse zakenman Benko

TRENTO (ANP/AFP/DPA) - Justitie in Italië heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen René Benko, de Oostenrijkse zakenman achter het omgevallen vastgoedimperium Signa. De politie in de Oostenrijkse stad Innsbruck heeft hem daarop verhoord, maar ook weer laten gaan.

Openbaar aanklagers in Trento onderzoeken Benko om mogelijke speculatie met vastgoed, meldde persbureau ANSA. Het Openbaar Ministerie in de Noord-Italiaanse stad wilde dat niet bevestigen of ontkennen. Italiaanse media linken Benko aan een verklaring waarin de financiële recherche arrestatiebevelen voor negen personen bekendmaakte. Zij hebben zich mogelijk schuldig gemaakt aan manipulatie van openbare aanbestedingen, corruptie en fraude met facturen.

De autoriteiten in Oostenrijk stellen dat ze Benko niet aan Italië hoeven over te dragen, omdat hij in eigen land wordt onderzocht voor vergelijkbare vergrijpen. Het gaat om fraudeverdenkingen rond het faillissement van Signa, de voormalige eigenaar van warenhuis KaDeWe in Berlijn.

Onderzoeken

Ook in Duitsland en Liechtenstein lopen onderzoeken naar Benko, om mogelijke fraude en witwassen.

De advocaat van Benko in Oostenrijk zei na het Italiaanse arrestatiebevel dat zijn cliënt meewerkt met alle onderzoeken van nationale en internationale autoriteiten. De zakenman, ooit een van de rijkste personen van Oostenrijk, is volgens de raadsman vol "vertrouwen dat alle beschuldigingen kunnen worden afgehandeld als duidelijk wordt dat de gevonden informatie incorrect is".

Benko's vastgoedimperium Signa viel eind vorig jaar om nadat rentes waren gestegen en de portefeuille van het bedrijf veel minder waard was geworden. De groep bezat naast KaDeWe ook het iconische Chrysler Building in New York en warenhuis Selfridges in Londen.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

6 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

9 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

10 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

10 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

10 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

11 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

12 uur geleden