Italië komende drie jaar gastheer van Davis Cup Finals
LONDEN (ANP) - De Davis Cup Finals vinden de komende drie jaar plaats in Italië. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt tijdens de loting van de eerste ronde van het landentoernooi in Londen. In 2025 worden de Finals in november gespeeld in Bologna.
De winnaar van de Davis Cup en de gastheer van de finales zijn in de gewijzigde opzet vrijgesteld voor de eerste ronde van de Qualifiers. Omdat het in beide gevallen om Italië gaat, kreeg finalist Nederland ook een bye in de eerste ronde. Nederland neemt het in de tweede ronde in september op tegen de winnaar van het duel tussen Noorwegen en Argentinië. Die wedstrijd in de eerste ronde wordt in januari en februari gespeeld.
De tennissers bereikten vorige maand voor het eerst de finale van de Davis Cup. Die finale in het Spaanse Málaga werd verloren van Italië dat met succes de titel verdedigde.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
17 uur geleden