Italië komende drie jaar gastheer van Davis Cup Finals
LONDEN (ANP) - De Davis Cup Finals vinden de komende drie jaar plaats in Italië. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt tijdens de loting van de eerste ronde van het landentoernooi in Londen. In 2025 worden de Finals in november gespeeld in Bologna.
De winnaar van de Davis Cup en de gastheer van de finales zijn in de gewijzigde opzet vrijgesteld voor de eerste ronde van de Qualifiers. Omdat het in beide gevallen om Italië gaat, kreeg finalist Nederland ook een bye in de eerste ronde. Nederland neemt het in de tweede ronde in september op tegen de winnaar van het duel tussen Noorwegen en Argentinië. Die wedstrijd in de eerste ronde wordt in januari en februari gespeeld.
De tennissers bereikten vorige maand voor het eerst de finale van de Davis Cup. Die finale in het Spaanse Málaga werd verloren van Italië dat met succes de titel verdedigde.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden