Italië klopt België in troostfinale Nations League
TURIJN (ANP) - Italië heeft voor eigen publiek de zogenoemde troostfinale gewonnen van de Nations League. De ploeg van bondscoach Roberto Mancini was in Turijn met 2-1 te sterk voor België.
De Italianen, woensdag in de halve finales verslagen door Spanje, kwamen kort na rust op voorsprong door een doelpunt van Nicolò Barella. Na ruim een uur zorgde Domenico Berardi vanaf de strafschopstip voor 2-0. Het duel leek beslist tot invaller Charles de Ketelaere kort voor tijd de spanning nog even terugbracht: 2-1.
Door de nederlaag dreigen de Belgen voor het eerst in drie jaar de eerste plaats op de wereldranglijst kwijt te raken. Dat gebeurt wanneer Brazilië de komende twee WK-kwalificatieduels tegen Colombia en Uruguay wint. Spanje staat zondagavond in de finale tegenover Frankrijk, dat donderdag België versloeg.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
39 minuten geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
19 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
19 uur geleden