Italië keurt miljardensteun om energieprijzen te beteugelen goed
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering heeft een miljardensteunpakket om de stijgende energieprijzen te beteugelen goedgekeurd. De regering maakt 4,4 miljard euro vrij om bedrijven en consumenten te helpen, maakte premier Mario Draghi bekend. Met de maatregelen zouden ongeveer 5 miljoen gezinnen geholpen moeten zijn en blijft hun energierekening op het niveau van afgelopen zomer.
Voor het steunpakket hoeft het Italiaanse begrotingstekort niet groter te worden, zei Draghi vrijdag. Het geld komt met name van het belasten van energiebedrijven die door de hogere stroomkosten meer geld hebben weten te verdienen.
Het extra geld komt bovenop de 16 miljard euro die Italië al uitgaf sinds vorige zomer om de toen nog gestage groei van de energieprijzen te compenseren. Door de aantrekkende economieën wereldwijd is er sinds vorig jaar veel meer vraag naar gas. Door de inval van Rusland in Oekraïne en de daaropvolgende westerse sancties tegen Rusland zijn de energieprijzen nog verder gestegen.
Maatregelen
Vrijdag werd bekend dat Italië, Spanje, Portugal en Griekenland willen dat de Europese Unie maatregelen neemt om consumenten te beschermen tegen de hoge energieprijzen. De landen pleitten voor een limiet op de gasprijzen en gezamenlijke opslag van aardgas. Ook willen ze samen energie inkopen om betere prijzen te kunnen afdwingen.
Draghi wil dat er tijdens de Europese top volgende week in Brussel "concrete maatregelen op tafel komen om alle lidstaten te beschermen". Zijn ideeën voor het aanpakken van de energiecrisis stuitten tijdens de top in Versailles eerder deze maand op weerstand van Nederland en Duitsland, aldus ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
De Europese Commissie denkt dat de EU al in 2027 geen aardgas en andere fossiele brandstoffen uit Rusland meer nodig heeft. Rusland is nu nog goed voor 45 procent van het gas dat de unie invoert en levert ook olie en kolen. Binnen een jaar kan de EU af van twee derde van het gas dat ze van Rusland betrekt, zei Eurocommissaris Frans Timmermans eerder.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.
4 uur geleden