Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië keurt economisch stimuleringspakket goed

Italië keurt economisch stimuleringspakket goed

ROME (ANP/RTR) - De regering in Italië is eindelijk akkoord over een economisch stimuleringsplan ter waarde van 55 miljard euro. Volgens premier Giuseppe Conte is het geld bedoeld als steun in de rug voor bedrijven en huishoudens om door de coronacrisis te komen.

Conte had eerder beloofd het decreet vorige maand in te voeren. Maar onenigheden binnen de steeds onvastere coalitie over het 500 pagina's tellende document zorgden voor vertragingen. Volgens Conte schept het plan enig uitzicht op herstel nu de coronamaatregelen in het land worden versoepeld.

Rome voorziet voor dit jaar een economische krimp van minstens 8 procent. Het virus heeft in Italië al meer dan 31.000 levens geëist. Daarmee heeft het land het op twee na hoogste sterftecijfer door Covid-19 na de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.

Eerder steunpakket

Het besluit volgt op een eerder steunpakket ter waarde van 25 miljard euro in maart. Het plan omvat een mix van subsidies en belastingvoordelen om bedrijven te helpen. Ook worden gezinnen bijgestaan met onder meer vergoedingen voor kinderopvang. Een deel van het geld is bedoeld voor steun aan de toerismesector, die zwaar gebukt gaat onder de problemen.

Door de extra uitgaven in combinatie met teruglopende belastinginkomsten zal het Italiaanse begrotingstekort dit jaar uitkomen op 10,4 procent, zo werd berekend. De staatsschuld stijgt daarnaast met zo'n 20 procentpunt tot 155,7 procent.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

9 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

11 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

12 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

13 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

15 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

16 uur geleden