Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië keurt economisch stimuleringspakket goed

Italië keurt economisch stimuleringspakket goed

ROME (ANP/RTR) - De regering in Italië is eindelijk akkoord over een economisch stimuleringsplan ter waarde van 55 miljard euro. Volgens premier Giuseppe Conte is het geld bedoeld als steun in de rug voor bedrijven en huishoudens om door de coronacrisis te komen.

Conte had eerder beloofd het decreet vorige maand in te voeren. Maar onenigheden binnen de steeds onvastere coalitie over het 500 pagina's tellende document zorgden voor vertragingen. Volgens Conte schept het plan enig uitzicht op herstel nu de coronamaatregelen in het land worden versoepeld.

Rome voorziet voor dit jaar een economische krimp van minstens 8 procent. Het virus heeft in Italië al meer dan 31.000 levens geëist. Daarmee heeft het land het op twee na hoogste sterftecijfer door Covid-19 na de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.

Eerder steunpakket

Het besluit volgt op een eerder steunpakket ter waarde van 25 miljard euro in maart. Het plan omvat een mix van subsidies en belastingvoordelen om bedrijven te helpen. Ook worden gezinnen bijgestaan met onder meer vergoedingen voor kinderopvang. Een deel van het geld is bedoeld voor steun aan de toerismesector, die zwaar gebukt gaat onder de problemen.

Door de extra uitgaven in combinatie met teruglopende belastinginkomsten zal het Italiaanse begrotingstekort dit jaar uitkomen op 10,4 procent, zo werd berekend. De staatsschuld stijgt daarnaast met zo'n 20 procentpunt tot 155,7 procent.

Meer uit Financieel

Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

3 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

4 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

5 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

7 uur geleden
Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

8 uur geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

8 uur geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

8 uur geleden