Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië keurt economisch stimuleringspakket goed

Italië keurt economisch stimuleringspakket goed

ROME (ANP/RTR) - De regering in Italië is eindelijk akkoord over een economisch stimuleringsplan ter waarde van 55 miljard euro. Volgens premier Giuseppe Conte is het geld bedoeld als steun in de rug voor bedrijven en huishoudens om door de coronacrisis te komen.

Conte had eerder beloofd het decreet vorige maand in te voeren. Maar onenigheden binnen de steeds onvastere coalitie over het 500 pagina's tellende document zorgden voor vertragingen. Volgens Conte schept het plan enig uitzicht op herstel nu de coronamaatregelen in het land worden versoepeld.

Rome voorziet voor dit jaar een economische krimp van minstens 8 procent. Het virus heeft in Italië al meer dan 31.000 levens geëist. Daarmee heeft het land het op twee na hoogste sterftecijfer door Covid-19 na de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.

Eerder steunpakket

Het besluit volgt op een eerder steunpakket ter waarde van 25 miljard euro in maart. Het plan omvat een mix van subsidies en belastingvoordelen om bedrijven te helpen. Ook worden gezinnen bijgestaan met onder meer vergoedingen voor kinderopvang. Een deel van het geld is bedoeld voor steun aan de toerismesector, die zwaar gebukt gaat onder de problemen.

Door de extra uitgaven in combinatie met teruglopende belastinginkomsten zal het Italiaanse begrotingstekort dit jaar uitkomen op 10,4 procent, zo werd berekend. De staatsschuld stijgt daarnaast met zo'n 20 procentpunt tot 155,7 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

50 minuten geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

1 uur geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

2 uur geleden
ING verwacht meer elektrische vrachtwagens komende jaren

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.

2 uur geleden
FNV: veel agressie richting personeel Schiphol tijdens sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.

2 uur geleden
Europese gasprijs stijgt in week tijd met 20 procent

AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.

4 uur geleden
Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

4 uur geleden