Italië haalt migranten terug uit Albanië na uitspraak rechters
SHENGJIN (ANP/RTR) - Een schip van de Italiaanse kustwacht heeft Egyptische en Bengaalse migranten teruggehaald die door de Italiaanse autoriteiten naar Albanië waren gestuurd. De groep van twaalf moest terug naar Italië na een uitspraak van Italiaanse rechters.
De rechtbank vindt dat de regering deze asielzoekers niet in buitenlandse kampen mag laten opvangen omdat Egypte en Bangladesh niet als veilig gelden. Daardoor kan het nieuwe Italiaanse migratiebeleid niet worden toegepast op personen uit deze landen.
De regering in Rome zag een tijdelijke opvang in Albanië als oplossing voor het migrantenprobleem. Migranten uit veilige landen die op zee werden opgevist moesten daar, buiten de Europese Unie, maar een asielverzoek indienen.
De regering van premier Giorgia Meloni kondigde al aan in beroep te gaan tegen de uitspraak. Maandag is er een speciale kabinetsvergadering over de kwestie.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
2 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
10 uur geleden