Italië haalt migranten terug uit Albanië na uitspraak rechters
SHENGJIN (ANP/RTR) - Een schip van de Italiaanse kustwacht heeft Egyptische en Bengaalse migranten teruggehaald die door de Italiaanse autoriteiten naar Albanië waren gestuurd. De groep van twaalf moest terug naar Italië na een uitspraak van Italiaanse rechters.
De rechtbank vindt dat de regering deze asielzoekers niet in buitenlandse kampen mag laten opvangen omdat Egypte en Bangladesh niet als veilig gelden. Daardoor kan het nieuwe Italiaanse migratiebeleid niet worden toegepast op personen uit deze landen.
De regering in Rome zag een tijdelijke opvang in Albanië als oplossing voor het migrantenprobleem. Migranten uit veilige landen die op zee werden opgevist moesten daar, buiten de Europese Unie, maar een asielverzoek indienen.
De regering van premier Giorgia Meloni kondigde al aan in beroep te gaan tegen de uitspraak. Maandag is er een speciale kabinetsvergadering over de kwestie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
15 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
15 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
15 uur geleden