Italië haalt migranten terug uit Albanië na uitspraak rechters
SHENGJIN (ANP/RTR) - Een schip van de Italiaanse kustwacht heeft Egyptische en Bengaalse migranten teruggehaald die door de Italiaanse autoriteiten naar Albanië waren gestuurd. De groep van twaalf moest terug naar Italië na een uitspraak van Italiaanse rechters.
De rechtbank vindt dat de regering deze asielzoekers niet in buitenlandse kampen mag laten opvangen omdat Egypte en Bangladesh niet als veilig gelden. Daardoor kan het nieuwe Italiaanse migratiebeleid niet worden toegepast op personen uit deze landen.
De regering in Rome zag een tijdelijke opvang in Albanië als oplossing voor het migrantenprobleem. Migranten uit veilige landen die op zee werden opgevist moesten daar, buiten de Europese Unie, maar een asielverzoek indienen.
De regering van premier Giorgia Meloni kondigde al aan in beroep te gaan tegen de uitspraak. Maandag is er een speciale kabinetsvergadering over de kwestie.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden