Italië grijpt in na 'illegale' verkoop dronemaker aan China
ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse politie is een dronebedrijf binnengevallen dat via een illegale route zou zijn opgekocht door Chinese staatsbedrijven. De onderneming specialiseert zich in de productie van militaire drones en daar hoopten de Chinezen naar verluidt hun voordeel mee te doen.
Aanklagers in het noordelijke Pordenone concludeerden dat een bedrijf uit Hongkong in 2018 voor een opvallend hoog bedrag een meerderheidsbelang had genomen in de Italiaanse onderneming. Dat dronebedrijf is niet bij naam genoemd, maar zou contracten hebben gehad met het Italiaanse ministerie van Defensie.
Achter het bedrijf in Hongkong zouden twee "belangrijke staatsbedrijven in China" schuilgaan. De politie zegt dat de Italiaanse droneproducent niet is gekocht als investering. De aankoop zou uitsluitend bedoeld zijn geweest om technologische informatie te bemachtigen over de productie van onbemande toestellen.
De politie zegt dat de autoriteiten niet waren geïnformeerd over de aankoop, zoals wettelijk verplicht was. Drie Italiaanse en drie Chinese managers worden verdacht van het overtreden van de regels, zoals de wetgeving die strategisch belangrijke bedrijven moet beschermen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
19 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
19 uur geleden