Italië grijpt in na 'illegale' verkoop dronemaker aan China
ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse politie is een dronebedrijf binnengevallen dat via een illegale route zou zijn opgekocht door Chinese staatsbedrijven. De onderneming specialiseert zich in de productie van militaire drones en daar hoopten de Chinezen naar verluidt hun voordeel mee te doen.
Aanklagers in het noordelijke Pordenone concludeerden dat een bedrijf uit Hongkong in 2018 voor een opvallend hoog bedrag een meerderheidsbelang had genomen in de Italiaanse onderneming. Dat dronebedrijf is niet bij naam genoemd, maar zou contracten hebben gehad met het Italiaanse ministerie van Defensie.
Achter het bedrijf in Hongkong zouden twee "belangrijke staatsbedrijven in China" schuilgaan. De politie zegt dat de Italiaanse droneproducent niet is gekocht als investering. De aankoop zou uitsluitend bedoeld zijn geweest om technologische informatie te bemachtigen over de productie van onbemande toestellen.
De politie zegt dat de autoriteiten niet waren geïnformeerd over de aankoop, zoals wettelijk verplicht was. Drie Italiaanse en drie Chinese managers worden verdacht van het overtreden van de regels, zoals de wetgeving die strategisch belangrijke bedrijven moet beschermen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
2 uur geleden