Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië geeft kwetsbaren derde coronaprik

Italië geeft kwetsbaren derde coronaprik

ROME (ANP) - Italië geeft kwetsbare mensen in het land nog deze maand een derde dosis van een coronavaccin. Het gaat in eerste instantie om mensen die bijvoorbeeld kanker hebben of een orgaantransplantatie hebben ondergaan, aldus het Italiaanse persbureau ANSA.

Daarna wordt gekeken wanneer tachtigplussers, verpleeghuisbewoners en gezondheidspersoneel aan de beurt komen, aldus minister van Volksgezondheid Roberto Speranza. Hij zei verder dat de vaccinatiecampagne in het land goed liep, maar benadrukte dat meer Italianen zich moeten laten inenten. Bijna 72 procent van alle mensen boven de twaalf jaar is nu volledig gevaccineerd.

Steeds meer landen besluiten over te gaan op een derde coronaprik. Die wordt nu nog in slechts een klein aantal landen toegediend. In de meeste landen gaan die prikken alleen naar kwetsbaren, net zoals in Italië binnenkort, maar in Israël worden de zogeheten boostershots sinds kort aan iedereen boven de twaalf jaar aangeboden. In Nederland wachten de autoriteiten nog op het advies van de Gezondheidsraad.

Italië heeft sinds het begin van de pandemie meer dan 129.500 coronagerelateerde sterfgevallen geregistreerd. Er zijn in totaal bijna 4,6 miljoen besmettingen met het coronavirus vastgesteld. Volgens gezondheidsexperts is de coronasituatie in Italië momenteel redelijk stabiel.

Meer uit Buitenland

Paus roept jongeren in Uruguay op te trouwen en gezin te stichten

MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.

2 uur geleden
Zeker 360 aanhoudingen bij protesten in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.

6 uur geleden
Trump zegt UFC-baas als nieuwe woordvoerder Witte Huis te willen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).

6 uur geleden
Afgezette president Paraguay aangeklaagd om rol in bankencrisis

ASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.

9 uur geleden
Minister: schutter Krakau had extreemrechtse ideologieën

KRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.

9 uur geleden
Tusk: drie doden aangetroffen in woning schutter Krakau

KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.

9 uur geleden
Eisenkot mag van Israëlische president gaan formeren

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.

10 uur geleden