Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië geeft kwetsbaren derde coronaprik

Italië geeft kwetsbaren derde coronaprik

ROME (ANP) - Italië geeft kwetsbare mensen in het land nog deze maand een derde dosis van een coronavaccin. Het gaat in eerste instantie om mensen die bijvoorbeeld kanker hebben of een orgaantransplantatie hebben ondergaan, aldus het Italiaanse persbureau ANSA.

Daarna wordt gekeken wanneer tachtigplussers, verpleeghuisbewoners en gezondheidspersoneel aan de beurt komen, aldus minister van Volksgezondheid Roberto Speranza. Hij zei verder dat de vaccinatiecampagne in het land goed liep, maar benadrukte dat meer Italianen zich moeten laten inenten. Bijna 72 procent van alle mensen boven de twaalf jaar is nu volledig gevaccineerd.

Steeds meer landen besluiten over te gaan op een derde coronaprik. Die wordt nu nog in slechts een klein aantal landen toegediend. In de meeste landen gaan die prikken alleen naar kwetsbaren, net zoals in Italië binnenkort, maar in Israël worden de zogeheten boostershots sinds kort aan iedereen boven de twaalf jaar aangeboden. In Nederland wachten de autoriteiten nog op het advies van de Gezondheidsraad.

Italië heeft sinds het begin van de pandemie meer dan 129.500 coronagerelateerde sterfgevallen geregistreerd. Er zijn in totaal bijna 4,6 miljoen besmettingen met het coronavirus vastgesteld. Volgens gezondheidsexperts is de coronasituatie in Italië momenteel redelijk stabiel.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro noemt zichzelf werkelijk gekozen president Brazilië

MIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.

5 uur geleden
Trump eist terugtrekking Senaatskandidaat Alaska na NYT-artikel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.

5 uur geleden
Bij Spaans treinongeluk betrokken verkeersleider ondervraagd

MADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.

6 uur geleden
Rechter die Maduro-zaak behandelde (92) overleden

NEW YORK (ANP/AFP) - Alvin Hellerstein, de rechter die de zaak tegen de door de VS gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro overziet, is overleden. Dat meldt onder meer The New York Times. Hellerstein werd 92 jaar. Volgens de krant is niet duidelijk wat Hellersteins dood voor invloed zal hebben op het verloop van de zaak-Maduro.

7 uur geleden
Onderzoek: bouwstenen voor leven op aarde kwamen niet van kometen

CAMBRIDGE (ANP) - Dat er op aarde leven mogelijk is, is niet te danken aan kometen. Dat concludeert een groep wetenschappers van de Britse Universiteit van Cambridge. Ze zijn het niet eens met de gangbare theorie in de wetenschap, namelijk dat kometen die miljarden jaren geleden insloegen op aarde daarbij de bouwstenen voor het leven hebben achtergelaten. Dit zijn onder meer koolstof, stikstof en waterstofcyanide.

7 uur geleden
Woensdagavond een minuut stilte in Spanje om treinongeluk

MADRID (ANP) - De Spaanse Federatie van Gemeenten en Provincies heeft gemeentebesturen opgeroepen woensdagavond om 20.00 uur een minuut stilte te houden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk eerder op woensdag. Dit meldt nieuwswebsite Demócrata.

7 uur geleden
Meer landen stemmen tegen VN-resolutie Cuba na lobby VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten gelukt om meer landen tegen een VN-resolutie te laten stemmen waarin wordt opgeroepen de Amerikaanse blokkade van Cuba te beëindigen. Deze stemming wordt al tientallen jaren gehouden. Cuba beschuldigde de VS van tevoren van het uitoefenen van druk op landen die Cuba steunen.

7 uur geleden