Italië en Zweden boeken tweede overwinning in WK-kwalificatie
SOFIA (ANP) - De Italiaanse voetballers hebben ook hun tweede kwalificatiewedstrijd op weg naar het WK van volgend jaar in Qatar met 2-0 gewonnen. Andrea Belotti en invaller Manuel Locatelli maakten in Sofia de doelpunten tegen Bulgarije. Belotti, spits van Torino, benutte vlak voor rust een strafschop die hij zelf had versierd. Middenvelder Locatelli van Sassuolo besliste het duel in de slotfase met een fraai schot.
Italië was de WK-kwalificatie in groep C begonnen met een overwinning op Noord-Ierland (2-0). De ploeg van bondscoach Roberto Mancini neemt het woensdag in Vilnius op tegen Litouwen.
In groep B boekte Zweden ook de tweede zege. De ploeg van bondscoach Janne Andersson versloeg Kosovo in Pristina met 3-0, via doelpunten van Ludwig Augustinsson, Alexander Isak (ex-Willem II) en aanvoerder Sebastian Larsson (strafschop).
Zlatan Ibrahimovic, na vijf jaar terug in de nationale ploeg, leverde met een hakje de assist bij de openingstreffer. De 39-jarige spits deed ook het voorbereidende werk bij de treffer van Isak. Zweden heeft 2 punten meer dan Spanje, dat na het gelijkspel tegen Griekenland (1-1) ontsnapte aan puntenverlies bij Georgië dankzij een doelpunt in de blessuretijd van Dani Olmo (1-2).
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
5 uur geleden