Italië en Polen dingen ook naar EK 2029 voor voetbalsters
NYON (ANP) - Naast Duitsland, Portugal en het gezamenlijke bid van Zweden en Denemarken hebben ook Italië en Polen zich officieel kandidaat gesteld om in 2029 het EK vrouwenvoetbal te organiseren. De Europese voetbalbond UEFA meldt dat ze van deze vijf verschillende partijen een bid hebben ontvangen.
De voetbalbonden van Zweden en Denemarken maakten hun interesse ruim een week geleden al officieel bekend. Ook de voetbalbonden van Portugal en Duitsland hadden dat al gedaan.
Italië organiseerde het EK eerder in 1993. Polen en Portugal deden dat nog niet eerder. Duitsland was gastheer in 1989 (als West-Duitsland) en in 2001. Zweden organiseerde het EK ook twee keer eerder, in 1997 samen met Noorwegen en in 2013 alleen. In Denemarken vond het EK nog niet eerder plaats.
De UEFA maakt de naam van het gastland of de gastlanden volgend jaar in december bekend. Eerder in 2025 wordt het EK in Zwitserland gehouden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
3 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
23 minuten geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
24 minuten geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
27 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan de thuiszege van Manchester City op West Ham United (3-0). De middenvelder maakte de tweede treffer op aangeven van Erling Haaland, de Noorse spits die tweemaal doel trof.
29 minuten geledenPORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
3 uur geleden