Italië en Polen dingen ook naar EK 2029 voor voetbalsters
NYON (ANP) - Naast Duitsland, Portugal en het gezamenlijke bid van Zweden en Denemarken hebben ook Italië en Polen zich officieel kandidaat gesteld om in 2029 het EK vrouwenvoetbal te organiseren. De Europese voetbalbond UEFA meldt dat ze van deze vijf verschillende partijen een bid hebben ontvangen.
De voetbalbonden van Zweden en Denemarken maakten hun interesse ruim een week geleden al officieel bekend. Ook de voetbalbonden van Portugal en Duitsland hadden dat al gedaan.
Italië organiseerde het EK eerder in 1993. Polen en Portugal deden dat nog niet eerder. Duitsland was gastheer in 1989 (als West-Duitsland) en in 2001. Zweden organiseerde het EK ook twee keer eerder, in 1997 samen met Noorwegen en in 2013 alleen. In Denemarken vond het EK nog niet eerder plaats.
De UEFA maakt de naam van het gastland of de gastlanden volgend jaar in december bekend. Eerder in 2025 wordt het EK in Zwitserland gehouden.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
3 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
3 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
3 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
5 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
5 uur geleden