Italië en Polen dingen ook naar EK 2029 voor voetbalsters
NYON (ANP) - Naast Duitsland, Portugal en het gezamenlijke bid van Zweden en Denemarken hebben ook Italië en Polen zich officieel kandidaat gesteld om in 2029 het EK vrouwenvoetbal te organiseren. De Europese voetbalbond UEFA meldt dat ze van deze vijf verschillende partijen een bid hebben ontvangen.
De voetbalbonden van Zweden en Denemarken maakten hun interesse ruim een week geleden al officieel bekend. Ook de voetbalbonden van Portugal en Duitsland hadden dat al gedaan.
Italië organiseerde het EK eerder in 1993. Polen en Portugal deden dat nog niet eerder. Duitsland was gastheer in 1989 (als West-Duitsland) en in 2001. Zweden organiseerde het EK ook twee keer eerder, in 1997 samen met Noorwegen en in 2013 alleen. In Denemarken vond het EK nog niet eerder plaats.
De UEFA maakt de naam van het gastland of de gastlanden volgend jaar in december bekend. Eerder in 2025 wordt het EK in Zwitserland gehouden.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
3 minuten geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
27 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
28 minuten geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
9 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
23 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
1 dag geleden