Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië en Polen dingen ook naar EK 2029 voor voetbalsters

Italië en Polen dingen ook naar EK 2029 voor voetbalsters

NYON (ANP) - Naast Duitsland, Portugal en het gezamenlijke bid van Zweden en Denemarken hebben ook Italië en Polen zich officieel kandidaat gesteld om in 2029 het EK vrouwenvoetbal te organiseren. De Europese voetbalbond UEFA meldt dat ze van deze vijf verschillende partijen een bid hebben ontvangen.

De voetbalbonden van Zweden en Denemarken maakten hun interesse ruim een week geleden al officieel bekend. Ook de voetbalbonden van Portugal en Duitsland hadden dat al gedaan.

Italië organiseerde het EK eerder in 1993. Polen en Portugal deden dat nog niet eerder. Duitsland was gastheer in 1989 (als West-Duitsland) en in 2001. Zweden organiseerde het EK ook twee keer eerder, in 1997 samen met Noorwegen en in 2013 alleen. In Denemarken vond het EK nog niet eerder plaats.

De UEFA maakt de naam van het gastland of de gastlanden volgend jaar in december bekend. Eerder in 2025 wordt het EK in Zwitserland gehouden.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

9 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

9 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

10 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

10 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

10 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

14 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

18 uur geleden