Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië en Duitsland beginnen Nations League met gelijkspel

Italië en Duitsland beginnen Nations League met gelijkspel

BOLOGNA (ANP) - Italië en Duitsland zijn de Nations League begonnen met een gelijkspel. In Bologna speelde de Europees kampioen in een matige wedstrijd 1-1 tegen de Duitsers. In dezelfde groep won Hongarije eerder zaterdag verrassend van Engeland.

Na een eerste helft met weinig kansen aan beide kanten, opende Lorenzo Pellegrini in de 70e minuut de score op aangeven van debutant Degnand Gnonto. Joshua Kimmich schoot 3 minuten later echter de gelijkmaker binnen.

Bondscoach Roberto Mancini stuurde op doelman Gianluigi Donnarumma na een geheel ander elftal het veld in dan in de 'Finalissima' tegen Argentinië van afgelopen woensdag. Italië verloor die wedstrijd, waarin Giorgio Chiellini zijn laatste interland speelde, met 3-0 mede door een sterke Lionel Messi.

Kansjes

Met Gianluca Scamacca in de aanval naast Pellegrini en Matteo Politano kreeg de thuisploeg in het Stadio Renato Dall'Ara van Bologna wat kansjes. Zo raakte Scamacca de paal. Aan de andere kant schoot Leroy Sané in de rebound hoog over.

In de tweede helft had Italië het betere van het spel en dat werd uiteindelijk vertaald in de openingstreffer van Pellegrini. Hij tikte een perfecte voorzet vanaf de rechterflank van de net ingevallen Gnonte binnen. Lang konden de Italianen er niet van genieten. Uit de eerste tegenaanval van de Duitsers kwam de bal tegen Timo Werner aan en viel die voor de voeten van Kimmich die hard en succesvol uithaalde. De middenvelder van Bayern, een van de zeven spelers van de kampioen uit München die bondscoach Hansi Flick in de basis had gezet, schoot daarna nog eens op doel, maar Donnarumma bracht redding.

Duitsland speelt dinsdag de volgende wedstrijd in de Nations League thuis tegen Engeland. Italië ontvangt dan Hongarije.

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

8 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

9 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

11 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

12 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

13 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

20 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

1 dag geleden