Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië en Duitsland beginnen Nations League met gelijkspel

Italië en Duitsland beginnen Nations League met gelijkspel

BOLOGNA (ANP) - Italië en Duitsland zijn de Nations League begonnen met een gelijkspel. In Bologna speelde de Europees kampioen in een matige wedstrijd 1-1 tegen de Duitsers. In dezelfde groep won Hongarije eerder zaterdag verrassend van Engeland.

Na een eerste helft met weinig kansen aan beide kanten, opende Lorenzo Pellegrini in de 70e minuut de score op aangeven van debutant Degnand Gnonto. Joshua Kimmich schoot 3 minuten later echter de gelijkmaker binnen.

Bondscoach Roberto Mancini stuurde op doelman Gianluigi Donnarumma na een geheel ander elftal het veld in dan in de 'Finalissima' tegen Argentinië van afgelopen woensdag. Italië verloor die wedstrijd, waarin Giorgio Chiellini zijn laatste interland speelde, met 3-0 mede door een sterke Lionel Messi.

Kansjes

Met Gianluca Scamacca in de aanval naast Pellegrini en Matteo Politano kreeg de thuisploeg in het Stadio Renato Dall'Ara van Bologna wat kansjes. Zo raakte Scamacca de paal. Aan de andere kant schoot Leroy Sané in de rebound hoog over.

In de tweede helft had Italië het betere van het spel en dat werd uiteindelijk vertaald in de openingstreffer van Pellegrini. Hij tikte een perfecte voorzet vanaf de rechterflank van de net ingevallen Gnonte binnen. Lang konden de Italianen er niet van genieten. Uit de eerste tegenaanval van de Duitsers kwam de bal tegen Timo Werner aan en viel die voor de voeten van Kimmich die hard en succesvol uithaalde. De middenvelder van Bayern, een van de zeven spelers van de kampioen uit München die bondscoach Hansi Flick in de basis had gezet, schoot daarna nog eens op doel, maar Donnarumma bracht redding.

Duitsland speelt dinsdag de volgende wedstrijd in de Nations League thuis tegen Engeland. Italië ontvangt dan Hongarije.

Meer uit Voetbal

PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

5 minuten geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

2 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

2 uur geleden
FC Barcelona blijft na winst tegen Rayo Vallecano op titelkoers

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.

2 uur geleden
Brobbey schiet Sunderland naar winst op Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.

2 uur geleden
Til keert na maand terug in basiselftal PSV, Veerman op de bank

VELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.

2 uur geleden
NEC speelt thuis gelijk tegen sc Heerenveen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.

4 uur geleden