Italië en Duitsland beginnen Nations League met gelijkspel
BOLOGNA (ANP) - Italië en Duitsland zijn de Nations League begonnen met een gelijkspel. In Bologna speelde de Europees kampioen in een matige wedstrijd 1-1 tegen de Duitsers. In dezelfde groep won Hongarije eerder zaterdag verrassend van Engeland.
Na een eerste helft met weinig kansen aan beide kanten, opende Lorenzo Pellegrini in de 70e minuut de score op aangeven van debutant Degnand Gnonto. Joshua Kimmich schoot 3 minuten later echter de gelijkmaker binnen.
Bondscoach Roberto Mancini stuurde op doelman Gianluigi Donnarumma na een geheel ander elftal het veld in dan in de 'Finalissima' tegen Argentinië van afgelopen woensdag. Italië verloor die wedstrijd, waarin Giorgio Chiellini zijn laatste interland speelde, met 3-0 mede door een sterke Lionel Messi.
Kansjes
Met Gianluca Scamacca in de aanval naast Pellegrini en Matteo Politano kreeg de thuisploeg in het Stadio Renato Dall'Ara van Bologna wat kansjes. Zo raakte Scamacca de paal. Aan de andere kant schoot Leroy Sané in de rebound hoog over.
In de tweede helft had Italië het betere van het spel en dat werd uiteindelijk vertaald in de openingstreffer van Pellegrini. Hij tikte een perfecte voorzet vanaf de rechterflank van de net ingevallen Gnonte binnen. Lang konden de Italianen er niet van genieten. Uit de eerste tegenaanval van de Duitsers kwam de bal tegen Timo Werner aan en viel die voor de voeten van Kimmich die hard en succesvol uithaalde. De middenvelder van Bayern, een van de zeven spelers van de kampioen uit München die bondscoach Hansi Flick in de basis had gezet, schoot daarna nog eens op doel, maar Donnarumma bracht redding.
Duitsland speelt dinsdag de volgende wedstrijd in de Nations League thuis tegen Engeland. Italië ontvangt dan Hongarije.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
20 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
1 dag geleden