Italië en Duitsland beginnen Nations League met gelijkspel
BOLOGNA (ANP) - Italië en Duitsland zijn de Nations League begonnen met een gelijkspel. In Bologna speelde de Europees kampioen in een matige wedstrijd 1-1 tegen de Duitsers. In dezelfde groep won Hongarije eerder zaterdag verrassend van Engeland.
Na een eerste helft met weinig kansen aan beide kanten, opende Lorenzo Pellegrini in de 70e minuut de score op aangeven van debutant Degnand Gnonto. Joshua Kimmich schoot 3 minuten later echter de gelijkmaker binnen.
Bondscoach Roberto Mancini stuurde op doelman Gianluigi Donnarumma na een geheel ander elftal het veld in dan in de 'Finalissima' tegen Argentinië van afgelopen woensdag. Italië verloor die wedstrijd, waarin Giorgio Chiellini zijn laatste interland speelde, met 3-0 mede door een sterke Lionel Messi.
Kansjes
Met Gianluca Scamacca in de aanval naast Pellegrini en Matteo Politano kreeg de thuisploeg in het Stadio Renato Dall'Ara van Bologna wat kansjes. Zo raakte Scamacca de paal. Aan de andere kant schoot Leroy Sané in de rebound hoog over.
In de tweede helft had Italië het betere van het spel en dat werd uiteindelijk vertaald in de openingstreffer van Pellegrini. Hij tikte een perfecte voorzet vanaf de rechterflank van de net ingevallen Gnonte binnen. Lang konden de Italianen er niet van genieten. Uit de eerste tegenaanval van de Duitsers kwam de bal tegen Timo Werner aan en viel die voor de voeten van Kimmich die hard en succesvol uithaalde. De middenvelder van Bayern, een van de zeven spelers van de kampioen uit München die bondscoach Hansi Flick in de basis had gezet, schoot daarna nog eens op doel, maar Donnarumma bracht redding.
Duitsland speelt dinsdag de volgende wedstrijd in de Nations League thuis tegen Engeland. Italië ontvangt dan Hongarije.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
9 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
10 uur geleden