Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië en Duitsland beginnen Nations League met gelijkspel

Italië en Duitsland beginnen Nations League met gelijkspel

BOLOGNA (ANP) - Italië en Duitsland zijn de Nations League begonnen met een gelijkspel. In Bologna speelde de Europees kampioen in een matige wedstrijd 1-1 tegen de Duitsers. In dezelfde groep won Hongarije eerder zaterdag verrassend van Engeland.

Na een eerste helft met weinig kansen aan beide kanten, opende Lorenzo Pellegrini in de 70e minuut de score op aangeven van debutant Degnand Gnonto. Joshua Kimmich schoot 3 minuten later echter de gelijkmaker binnen.

Bondscoach Roberto Mancini stuurde op doelman Gianluigi Donnarumma na een geheel ander elftal het veld in dan in de 'Finalissima' tegen Argentinië van afgelopen woensdag. Italië verloor die wedstrijd, waarin Giorgio Chiellini zijn laatste interland speelde, met 3-0 mede door een sterke Lionel Messi.

Kansjes

Met Gianluca Scamacca in de aanval naast Pellegrini en Matteo Politano kreeg de thuisploeg in het Stadio Renato Dall'Ara van Bologna wat kansjes. Zo raakte Scamacca de paal. Aan de andere kant schoot Leroy Sané in de rebound hoog over.

In de tweede helft had Italië het betere van het spel en dat werd uiteindelijk vertaald in de openingstreffer van Pellegrini. Hij tikte een perfecte voorzet vanaf de rechterflank van de net ingevallen Gnonte binnen. Lang konden de Italianen er niet van genieten. Uit de eerste tegenaanval van de Duitsers kwam de bal tegen Timo Werner aan en viel die voor de voeten van Kimmich die hard en succesvol uithaalde. De middenvelder van Bayern, een van de zeven spelers van de kampioen uit München die bondscoach Hansi Flick in de basis had gezet, schoot daarna nog eens op doel, maar Donnarumma bracht redding.

Duitsland speelt dinsdag de volgende wedstrijd in de Nations League thuis tegen Engeland. Italië ontvangt dan Hongarije.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

41 minuten geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

1 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

1 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

2 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

3 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

5 uur geleden