Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië en andere Europese landen versoepelen meer maatregelen

Italië en andere Europese landen versoepelen meer maatregelen

ROME (ANP) - Italianen mogen eindelijk weer op pad, zij het in eigen regio. Vanaf 3 juni zou in heel Italië weer vrij gereisd mogen worden. Maandag gaan de meeste winkels en andere ondernemingen weer open. Ook musea, bibliotheken en kerken openen onder voorwaarden hun deuren. Begin deze maand konden al een hoop fabrieken en bouwondernemingen aan het werk en mochten de Italianen hun huis verlaten om bij naasten op bezoek te gaan of te gaan sporten.

Premier Giuseppe Conte is begin deze maand begonnen met een heel voorzichtige versoepeling van de strenge coronamaatregelen die de bewegingsvrijheid van de bevolking dramatisch hebben beperkt. Conte heeft recent geruststellend gezegd dat de Italianen hun vakantie niet op hun balkon hoeven door te brengen. De lockdown werd 10 maart ingevoerd, omdat het coronavirus zich snel verspreidde, vooral in het noorden. De twintig regio's in het land mogen ook zelf maatregelen nemen om de pijn van de beperkingen te verzachten. Maar Rome heeft erop aangedrongen dat onder meer de horeca en kappers tot 1 juni gesloten blijven.

In andere Europese landen worden ook meer maatregelen versoepeld, zoals in België en Oostenrijk. In deze landen gaan bepaalde scholen weer open en in België ook kapperszaken en musea.

Meer uit Buitenland

Meer migranten bereikten dit jaar VK met bootje dan in heel 2024

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het aantal migranten dat dit jaar met een bootje het Verenigd Koninkrijk heeft bereikt, is nu al hoger dan het totale aantal van 2024. Het aantal migranten dat op deze manier aankwam staat nu op 36.954, tegenover 36.816 vorig jaar.

1 uur geleden
Israël kan journalisten voorlopig blijven weren uit Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël kan voorlopig buitenlandse journalisten blijven weren uit Gaza. Een organisatie probeerde bij het Israëlische hooggerechtshof af te dwingen dat journalisten moeten worden toegelaten, maar dat hof heeft de zaak uitgesteld. De journalisten zeggen teleurgesteld te zijn.

1 uur geleden
Voorzitter EU-leiders verzekert Oekraïne geld voor 2026 en 2027

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa heeft Oekraïne toegezegd het land te voorzien in zijn financiële behoeften voor 2026 en 2027. "Daarover nemen we vandaag een politieke beslissing", zei Costa voor het begin van de EU-top, terwijl de Oekraïense president Volodymyr Zelensky naast hem stond. Het is echter nog onduidelijk waar dat geld vandaan moet komen.

1 uur geleden
Rusland bekritiseert sancties, maar zegt dat ze niet werken

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland reageert verbolgen op de sancties die de Verenigde Staten hebben aangekondigd tegen twee Russische oliebedrijven. Tegelijk zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de maatregelen niets zullen uithalen. Hetzelfde geldt voor het nieuwe Europese sanctiepakket.

2 uur geleden
Zelensky: VS-sancties tegen Rusland erg belangrijk voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De sancties die de VS gaan instellen tegen de twee grootste Russische olieproducenten zijn "erg belangrijk" voor Oekraïne, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aankomst in Brussel waar hij de top van EU-leiders deels bijwoont. Dat geldt ook voor het negentiende sanctiepakket dat de EU heeft aangenomen. "Dat is cruciaal voor ons", zei Zelensky.

3 uur geleden
Atoomagentschap: kerncentrale Zaporizja krijgt weer stroom

ZAPORIZJA (ANP) - De kerncentrale van Zaporizja krijgt weer stroom. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) meldde donderdagochtend op X dat een belangrijke stroomkabel is gerepareerd. De stroom lag er een maand uit.

3 uur geleden
EU-top begint zonder Hongaarse premier Viktor Orbán

BRUSSEL (ANP) - De EU-top begint donderdag zonder de Hongaarse premier Viktor Orbán. Hij laat zich tot ver in de middag vertegenwoordigen door de Slowaakse premier Robert Fico, die ook namens Hongarije kan stemmen over voorstellen die voor de komst van Orbán worden besproken.

4 uur geleden