Italië denkt aan organiseren EK voetbal 2032
ROME (ANP) - Italië heeft bij voetbalbond UEFA aangegeven open te staan voor de organisatie van het EK voetbal van 2032. Dat heeft de Italiaanse voetbalbond FIGC bevestigd. De UEFA meldde eind vorig jaar dat landen die geïnteresseerd zijn in het huisvesten van de EK's van 2028 en 2032 zich voor maart kunnen melden. In april worden de kandidaten bekendgemaakt, in september volgt een beslissing.
"In de afgelopen dagen heeft de Italiaanse voetbalbond bij de UEFA aangegeven interesse te hebben in het organiseren van Euro 2032", meldde de FIGC. De Italianen hadden eerder aangekondigd zich te willen melden voor de organisatie van het EK van 2028 of het WK van 2030. Maar de FIGC zegt nu "meer tijd" nodig te hebben om de stadions en de infrastructuur eromheen te verbeteren. Een aantal grote stadions is sinds het WK van 1990, het laatste grote toernooi in Italië, niet meer gerenoveerd.
Over twee jaar vindt het EK 2024 in Duitsland plaats.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
13 uur geleden