Italië denkt aan organiseren EK voetbal 2032
ROME (ANP) - Italië heeft bij voetbalbond UEFA aangegeven open te staan voor de organisatie van het EK voetbal van 2032. Dat heeft de Italiaanse voetbalbond FIGC bevestigd. De UEFA meldde eind vorig jaar dat landen die geïnteresseerd zijn in het huisvesten van de EK's van 2028 en 2032 zich voor maart kunnen melden. In april worden de kandidaten bekendgemaakt, in september volgt een beslissing.
"In de afgelopen dagen heeft de Italiaanse voetbalbond bij de UEFA aangegeven interesse te hebben in het organiseren van Euro 2032", meldde de FIGC. De Italianen hadden eerder aangekondigd zich te willen melden voor de organisatie van het EK van 2028 of het WK van 2030. Maar de FIGC zegt nu "meer tijd" nodig te hebben om de stadions en de infrastructuur eromheen te verbeteren. Een aantal grote stadions is sinds het WK van 1990, het laatste grote toernooi in Italië, niet meer gerenoveerd.
Over twee jaar vindt het EK 2024 in Duitsland plaats.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en FC Twente is geëindigd in 1-1. Door het gelijkspel is Twente, dat nu zevende staat, op de ranglijst ingehaald door AZ. Telstar blijft 17e met 18 punten.
4 uur geleden