Italië blijft koploper na gelijkspel met tien man tegen België
ROME (ANP) - Italië heeft dankzij een zwaarbevochten 2-2-gelijkspel tegen België de koppositie behouden in groep 2 (divisie A) van de Nations League. De ploeg van bondscoach Luciano Spalletti leidde in Rome na een spetterende beginfase met 2-0, maar raakte het overwicht kwijt toen Lorenzo Pellegrini in de 39e minuut met een rode kaart van het veld moest. De Belgen namen met een man meer de regie over en stonden na een uur op gelijke hoogte. Italië hield in het laatste half uur stand.
De thuisploeg kwam al na een minuut op voorsprong. De eerste aanval leidde meteen tot een goal. Andrea Cambiaso werkte een voorzet van Federico Dimarco achter de Belgische doelman Koen Casteels. De Italianen zetten hun overmacht na 24 minuten om in een 2-0-voorsprong. Opnieuw waren Dimarco en Cambiaso betrokken bij een uitbraak, Mateo Retegui schoot de bal in de rebound binnen.
Kort na die tweede goal stond Italië ineens met een man minder op het veld. Pellegrini kreeg op advies van videoarbiter Rob Dieperink een rode kaart voor een tackle op de achillespezen van Arthur Theate. De Belgen scoorden uit de vrije trap. Youri Tielemans legde de bal opzij, die via Leandro Trossard voor de voeten van Maxim de Cuyper kwam. De verdediger krulde de bal langs de Italiaanse keeper Gianluigi Donnarumma. België drong na rust verder aan, met als beloning de gelijkmaker van Trossard in de 61e minuut. De ploeg van bondscoach Domenico Tedesco slaagde er niet meer in om de winnende goal te maken.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
8 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
10 uur geleden