Italië beslist deze maand over vaccinatieplicht, zegt minister
ROME (ANP) - De regering van Italië beslist deze maand of het burgers gaat verplichten om zich te laten inenten tegen het coronavirus. De vaccinatiegraad in het land is daarbij doorslaggevend, zei minister Renato Brunetta tijdens een vraaggesprek in de plaats Cernobbio.
De regering stuurt volgens de minister aan op een vaccinatiegraad van tussen de 80 en 90 procent. Als die doelstelling niet wordt gehaald, zal wetgeving worden doorgevoerd om vaccinweigeraars te dwingen zich toch te laten inenten. "We beslissen tegen het eind van de maand."
Zo'n vaccinatieplicht zou gelden voor alle Italianen van 12 jaar en ouder. Op dit moment heeft ruim 71 procent van de Italianen die in aanmerking komen voor een coronaprik zich ook volledig laten vaccineren, becijferde de regering.
Koplopers
Italië behoort wereldwijd tot de koplopers op vaccinatiegebied. Toch klinkt er ook kritiek op het coronabeleid van de regering. Sommige politieke partijen, waaronder de Lega van de rechtse Matteo Salvini, hebben zich verzet tegen de invoering van zogenoemde coronapaspoorten.
Italianen kunnen met zo'n 'groene pas' laten zien dat ze zijn gevaccineerd tegen het coronavirus of negatief zijn getest. Dat is vereist om binnen te mogen dineren in restaurants, musea en bioscopen te bezoeken en om sommige vormen van openbaar vervoer te gebruiken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
3 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
3 uur geleden