Italië bereid tot meer militaire steun aan Oekraïne
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Italië wil Oekraïne extra militaire hulp verlenen. "We zijn bereid meer te doen op economisch, politiek en militair gebied", zei minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani zaterdag tijdens de veiligheidsconferentie in München.
Tajani vertelde dat Italië tot dusver goedkeuring heeft gegeven voor acht steunpakketten. De laatste zending arriveert de komende dagen in Oekraïne, dat al bijna twee jaar vecht tegen de Russische invasietroepen.
De Italiaanse buitenlandminister zei ook dat Oekraïne zich op termijn kan aansluiten bij de Europese Unie en de NAVO, maar dat van een lidmaatschap van het militaire bondgenootschap geen sprake kan zijn zolang het land nog in oorlog is met Rusland.
"De boodschap aan Rusland is duidelijk: Oekraïne wordt lid van de EU en daarna gaan we eraan werken Oekraïne te verwelkomen als NAVO-lid", aldus Tajani. Hij voegde er nog aan toe dat uiterste voorzichtigheid is geboden omdat een "volledig bij de NAVO aangesloten land in oorlog met Rusland de Derde Wereldoorlog zou betekenen".
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
54 minuten geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
3 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
3 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
3 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
6 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
6 uur geleden