Italië bereid tot meer militaire steun aan Oekraïne
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Italië wil Oekraïne extra militaire hulp verlenen. "We zijn bereid meer te doen op economisch, politiek en militair gebied", zei minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani zaterdag tijdens de veiligheidsconferentie in München.
Tajani vertelde dat Italië tot dusver goedkeuring heeft gegeven voor acht steunpakketten. De laatste zending arriveert de komende dagen in Oekraïne, dat al bijna twee jaar vecht tegen de Russische invasietroepen.
De Italiaanse buitenlandminister zei ook dat Oekraïne zich op termijn kan aansluiten bij de Europese Unie en de NAVO, maar dat van een lidmaatschap van het militaire bondgenootschap geen sprake kan zijn zolang het land nog in oorlog is met Rusland.
"De boodschap aan Rusland is duidelijk: Oekraïne wordt lid van de EU en daarna gaan we eraan werken Oekraïne te verwelkomen als NAVO-lid", aldus Tajani. Hij voegde er nog aan toe dat uiterste voorzichtigheid is geboden omdat een "volledig bij de NAVO aangesloten land in oorlog met Rusland de Derde Wereldoorlog zou betekenen".
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
5 uur geleden