Italië bereid tot meer militaire steun aan Oekraïne
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Italië wil Oekraïne extra militaire hulp verlenen. "We zijn bereid meer te doen op economisch, politiek en militair gebied", zei minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani zaterdag tijdens de veiligheidsconferentie in München.
Tajani vertelde dat Italië tot dusver goedkeuring heeft gegeven voor acht steunpakketten. De laatste zending arriveert de komende dagen in Oekraïne, dat al bijna twee jaar vecht tegen de Russische invasietroepen.
De Italiaanse buitenlandminister zei ook dat Oekraïne zich op termijn kan aansluiten bij de Europese Unie en de NAVO, maar dat van een lidmaatschap van het militaire bondgenootschap geen sprake kan zijn zolang het land nog in oorlog is met Rusland.
"De boodschap aan Rusland is duidelijk: Oekraïne wordt lid van de EU en daarna gaan we eraan werken Oekraïne te verwelkomen als NAVO-lid", aldus Tajani. Hij voegde er nog aan toe dat uiterste voorzichtigheid is geboden omdat een "volledig bij de NAVO aangesloten land in oorlog met Rusland de Derde Wereldoorlog zou betekenen".
Meer uit Buitenland
NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
21 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
4 uur geleden