Italië: airco deze zomer op minimaal 25 graden om oorlog Oekraïne
ROME (ANP) - De airconditioning in Italiaanse scholen en overheidsgebouwen mag deze zomer niet kouder worden afgesteld dan 25 graden Celsius. De zogenoemde "operatie thermostaat" moet het energieverbruik van het land terugbrengen nu Italië door de oorlog in Oekraïne minder afhankelijk wil worden van Russische fossiele brandstoffen, meldt The Guardian.
De maatregel gaat op 1 mei in en geldt tot zeker 31 maart volgend jaar. Naast de minimumtemperatuur in de zomer, mag de thermostaat in Italiaanse overheidsgebouwen 's winters niet warmer worden afgesteld dan 19 graden Celsius, meldt de Italiaanse minister van Openbaar Bestuur Renato Brunetta volgens de Britse krant.
De Italiaanse premier Mario Draghi had zich eerder deze maand in een debat over de oorlog in Oekraïne en de energiecrisis al hardop de vraag gesteld: "Willen we vrede of willen we de airconditioning aan hebben?"
Boete
Instellingen die zich niet aan de nieuwe regels houden, riskeren een boete van tussen de 500 en 3000 euro. Hoe Italië de maatregel wil handhaven is niet duidelijk. Mogelijk gaat de arbeidsinspectie controles uitvoeren.
Brunetta meldt dat het land met de maatregel 2 tot 4 miljard kuub gas kan besparen. Volgens de minister wordt 57 procent van de energiekosten van overheidsgebouwen veroorzaakt door de temperatuurregeling. Italië is momenteel voor zo'n 45 procent afhankelijk van Russisch gas.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
9 uur geleden