Italië: airco deze zomer op minimaal 25 graden om oorlog Oekraïne
ROME (ANP) - De airconditioning in Italiaanse scholen en overheidsgebouwen mag deze zomer niet kouder worden afgesteld dan 25 graden Celsius. De zogenoemde "operatie thermostaat" moet het energieverbruik van het land terugbrengen nu Italië door de oorlog in Oekraïne minder afhankelijk wil worden van Russische fossiele brandstoffen, meldt The Guardian.
De maatregel gaat op 1 mei in en geldt tot zeker 31 maart volgend jaar. Naast de minimumtemperatuur in de zomer, mag de thermostaat in Italiaanse overheidsgebouwen 's winters niet warmer worden afgesteld dan 19 graden Celsius, meldt de Italiaanse minister van Openbaar Bestuur Renato Brunetta volgens de Britse krant.
De Italiaanse premier Mario Draghi had zich eerder deze maand in een debat over de oorlog in Oekraïne en de energiecrisis al hardop de vraag gesteld: "Willen we vrede of willen we de airconditioning aan hebben?"
Boete
Instellingen die zich niet aan de nieuwe regels houden, riskeren een boete van tussen de 500 en 3000 euro. Hoe Italië de maatregel wil handhaven is niet duidelijk. Mogelijk gaat de arbeidsinspectie controles uitvoeren.
Brunetta meldt dat het land met de maatregel 2 tot 4 miljard kuub gas kan besparen. Volgens de minister wordt 57 procent van de energiekosten van overheidsgebouwen veroorzaakt door de temperatuurregeling. Italië is momenteel voor zo'n 45 procent afhankelijk van Russisch gas.
Meer uit Buitenland
SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
12 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
14 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
17 uur geleden