Italianen sluiten ook gascontract met Egypte
ROME (ANP) - Het Italiaanse olie- en gasconcern Eni heeft een overeenkomst met Egypte gesloten om meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het Noord-Afrikaanse land te importeren. Met het nieuwe leveringscontract hoopt Italië, dat 30 procent van de aandelen van Eni bezit, minder afhankelijk te worden van gas uit Rusland.
Het Egyptische staatsgasconcern EGAS belooft Eni 3 miljard kubieke meter lng te verkopen voor gebruik in Italië of elders in Europa. Eerder tekende premier Mario Draghi een overeenkomst met Algerije om Italië bijna 50 procent meer gas uit dat land te laten importeren. Eni hoopt ook meer gas op te pompen in Libië.
Italië is na Duitsland de grootste importeur van aardgas van de Europese Unie, meldt het Amerikaanse energieagentschap EIA. In 2016 importeerde het land zo'n 65 miljard kubieke meter aardgas.
Egypte is een relatief kleine speler op de mondiale markt voor lng. Het land was in 2019 goed voor ongeveer 1 procent van alle lng ter wereld. De Egyptische regering verwacht dat de overeenkomst met Eni ervoor zorgt dat de productie en export van lng groeit. Eni en EGAS ontginnen samen gasvelden in Egypte en zoeken naar nieuwe bronnen in de Nijldelta, de Middellandse Zee en de Westelijke Woestijn.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.
39 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven wil "alles uit de kast halen" voor chipmachinemaker ASML. Dat zei Jeroen Dijsselbloem, burgemeester van Eindhoven, bij de openingsceremonie van de bouw van de nieuwe campus van ASML. "Dit is een enorme kans voor Nederland en Europa. Andere landen innoveren hard, dus dat moeten wij ook doen", aldus Dijsselbloem. "Het is dus cruciaal dat wij investeren in tech."
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers namen weinig risico na het lange weekend in de Verenigde Staten en hielden vooral de olieprijzen in de gaten. Olie werd maandag al duurder na nieuwe wederzijdse aanvallen van de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend. Dinsdag liepen de olieprijzen verder op door aanvallen van de door Iran gesteunde Houthi's op energiecentrales en steden in Saudi-Arabië, een bondgenoot van de VS.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders zoeken alternatief vervoer tijdens de landelijke staking in het openbaar vervoer tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Daardoor rijden er woensdag in bijna het hele land geen treinen en ook het stads- en streekvervoer in verschillende regio's ligt plat. Aanbieders van deelauto's merken dat het aantal boekingen daardoor flink hoger ligt dan normaal.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo gaat zijn mobiele masten verkopen voor zo'n 669 miljoen euro. De opbrengst wordt gebruikt om de schulden van Ziggo Group te verlagen in aanloop naar de beursgang van Ziggo Group volgend jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke staking op het spoor en in het openbaar vervoer op woensdag zal waarschijnlijk een beperkte impact hebben op de Nederlandse economie. De staking uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid was ruim van tevoren aangekondigd door de vakbonden en bedrijven hebben zich kunnen voorbereiden door bijvoorbeeld mensen thuis te laten werken. De impact op het goederenvervoer kan wel groter zijn doordat ladingen vertragingen oplopen, aldus economen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van veel grote werkgevers in Nederland hebben woensdag de optie om thuis te werken, volgt uit een rondgang van het ANP. Door een landelijke staking in het openbaar vervoer rijden er die dag bijna geen treinen, metro's en bussen.
2 uur geleden