Italianen sluiten ook gascontract met Egypte
ROME (ANP) - Het Italiaanse olie- en gasconcern Eni heeft een overeenkomst met Egypte gesloten om meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het Noord-Afrikaanse land te importeren. Met het nieuwe leveringscontract hoopt Italië, dat 30 procent van de aandelen van Eni bezit, minder afhankelijk te worden van gas uit Rusland.
Het Egyptische staatsgasconcern EGAS belooft Eni 3 miljard kubieke meter lng te verkopen voor gebruik in Italië of elders in Europa. Eerder tekende premier Mario Draghi een overeenkomst met Algerije om Italië bijna 50 procent meer gas uit dat land te laten importeren. Eni hoopt ook meer gas op te pompen in Libië.
Italië is na Duitsland de grootste importeur van aardgas van de Europese Unie, meldt het Amerikaanse energieagentschap EIA. In 2016 importeerde het land zo'n 65 miljard kubieke meter aardgas.
Egypte is een relatief kleine speler op de mondiale markt voor lng. Het land was in 2019 goed voor ongeveer 1 procent van alle lng ter wereld. De Egyptische regering verwacht dat de overeenkomst met Eni ervoor zorgt dat de productie en export van lng groeit. Eni en EGAS ontginnen samen gasvelden in Egypte en zoeken naar nieuwe bronnen in de Nijldelta, de Middellandse Zee en de Westelijke Woestijn.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met duidelijke winsten gesloten, dankzij optimisme over de techsector na positief stemmende kwartaalresultaten van AI- en ruimtevaartconcern SpaceX. Onrust over een mogelijke escalatie van de spanningen in Saudi-Arabië ebde gedurende de handelssessie weg.
3 uur geledenALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.
8 uur geleden