Italianen sluiten ook gascontract met Egypte
ROME (ANP) - Het Italiaanse olie- en gasconcern Eni heeft een overeenkomst met Egypte gesloten om meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het Noord-Afrikaanse land te importeren. Met het nieuwe leveringscontract hoopt Italië, dat 30 procent van de aandelen van Eni bezit, minder afhankelijk te worden van gas uit Rusland.
Het Egyptische staatsgasconcern EGAS belooft Eni 3 miljard kubieke meter lng te verkopen voor gebruik in Italië of elders in Europa. Eerder tekende premier Mario Draghi een overeenkomst met Algerije om Italië bijna 50 procent meer gas uit dat land te laten importeren. Eni hoopt ook meer gas op te pompen in Libië.
Italië is na Duitsland de grootste importeur van aardgas van de Europese Unie, meldt het Amerikaanse energieagentschap EIA. In 2016 importeerde het land zo'n 65 miljard kubieke meter aardgas.
Egypte is een relatief kleine speler op de mondiale markt voor lng. Het land was in 2019 goed voor ongeveer 1 procent van alle lng ter wereld. De Egyptische regering verwacht dat de overeenkomst met Eni ervoor zorgt dat de productie en export van lng groeit. Eni en EGAS ontginnen samen gasvelden in Egypte en zoeken naar nieuwe bronnen in de Nijldelta, de Middellandse Zee en de Westelijke Woestijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, al moesten de belangrijkste beursgraadmeters op weekbasis wel verlies incasseren. Beleggers werden op de kast gejaagd door schommelende rentes op staatsleningen en onduidelijkheid over de voortgang in het Midden-Oosten. Voor de brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq kwam hiermee een einde aan een winstreeks van drie weken, terwijl de Dow-Jones voor de tweede week op rij verlies leed.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is met het Amerikaanse ministerie van Justitie een schikking van 400 miljoen dollar overeengekomen in een zaak over vermeende schendingen van de onlineprivacy van kinderen. Het ministerie stapte in 2024 naar de rechter omdat de filmpjesapp de privacy van kinderen niet zou hebben beschermd en illegaal gegevens van hen zou hebben verzameld, aangezien ouders niet eerst om toestemming was gevraagd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Take-Two gaat achter hackers aan die vermeende beelden van het aankomende spel GTA VI naar buiten hebben gebracht. Het doorgaans goed ingevoerde entertainmentvakblad Variety meldt dat Take-Two naar een rechtbank in New York is gestapt om onder meer Microsoft te dwingen informatie vrij te geven om "de vermeende schenders te kunnen identificeren".
5 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oostenrijkse boeren krijgen in totaal 240 miljoen euro aan overheidssteun na een hete en droge zomer waarin de droogte enorme schade heeft aangericht. De regering in Wenen kondigde het steunpakket vrijdag aan.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium was vrijdag de meest in het oog springende verliezer op de beurs in Amsterdam. De ontwikkelaar van bioplastic ging eerder deze week al hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft. Vrijdag leverde het bedrijf nog eens ruim 10 procent aan beurswaarde in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten te midden van alle onrust over de rentes op de obligatiemarkten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de importheffingen op bepaalde soorten rundergehakt verlaagt. Daarmee wil hij de prijzen voor Amerikaanse consumenten omlaagbrengen.
9 uur geledenLEIDEN (ANP/RTR) - Airbus is teruggekomen op plannen om personeel meer op kantoor te laten werken, na protesten van vakbonden. De Europese vliegtuigbouwer kreeg deze zomer in Spanje zelfs te maken met een reeks stakingen. Ook zijn er protesten geweest in Frankrijk en Groot-Brittannië.
10 uur geleden