Italianen sluiten ook gascontract met Egypte
ROME (ANP) - Het Italiaanse olie- en gasconcern Eni heeft een overeenkomst met Egypte gesloten om meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het Noord-Afrikaanse land te importeren. Met het nieuwe leveringscontract hoopt Italië, dat 30 procent van de aandelen van Eni bezit, minder afhankelijk te worden van gas uit Rusland.
Het Egyptische staatsgasconcern EGAS belooft Eni 3 miljard kubieke meter lng te verkopen voor gebruik in Italië of elders in Europa. Eerder tekende premier Mario Draghi een overeenkomst met Algerije om Italië bijna 50 procent meer gas uit dat land te laten importeren. Eni hoopt ook meer gas op te pompen in Libië.
Italië is na Duitsland de grootste importeur van aardgas van de Europese Unie, meldt het Amerikaanse energieagentschap EIA. In 2016 importeerde het land zo'n 65 miljard kubieke meter aardgas.
Egypte is een relatief kleine speler op de mondiale markt voor lng. Het land was in 2019 goed voor ongeveer 1 procent van alle lng ter wereld. De Egyptische regering verwacht dat de overeenkomst met Eni ervoor zorgt dat de productie en export van lng groeit. Eni en EGAS ontginnen samen gasvelden in Egypte en zoeken naar nieuwe bronnen in de Nijldelta, de Middellandse Zee en de Westelijke Woestijn.
Meer uit Financieel
ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.
1 minuut geledenABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.
2 minuten geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte op de markt voor offshore windenergieprojecten. Wel krijgt het bedrijf meer werk vanuit de olie- en gasindustrie nu de energieprijzen hoog liggen door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor nam de omzet in het afgelopen kwartaal licht toe.
3 minuten geledenSEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn vrijdag hard omlaaggegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na tegenvallende resultaten van chipfabrikant Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
4 uur geleden