Italianen onderzoeken mogelijke belastingontduiking bij Campari
ROME (ANP) - Italiaanse openbaar aanklagers hebben een onderzoek geopend naar het bedrijf achter Davide Campari-Milano, melden Italiaanse media. De grootaandeelhouder van het drankenconcern achter likeuren als Campari en Aperol heeft mogelijk belasting ontdoken.
Volgens Italiaanse media verdenken de autoriteiten Lagfin, dat ruim 50 procent van Davide Campari-Milano bezit, ervan 5 miljard euro aan omzet te hebben verborgen voor de fiscus. Daarover zou het bedrijf voor de periode van 2018 tot 2020 nog zo'n 1 miljard euro aan belastingen verschuldigd zijn.
Volgens persbureau ANSA draait het onderzoek om de zogeheten "exit tax" die het Luxemburgse holdingbedrijf Lagfin zou hebben ontdoken. Het gaat om een extra heffing voor Italiaanse bedrijven die hun fiscale hoofdvestiging verhuizen naar het buitenland.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India, dat dinsdag is gesloten, biedt nieuwe handels- en investeringsmogelijkheden voor Europese bedrijven. Dat zegt voorzitter van de Europese lobbygroep BusinessEurope Fredrik Persson.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.
3 uur geleden