Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italianen naar de stembus voor lokale verkiezingen

Italianen naar de stembus voor lokale verkiezingen

ROME (ANP/DPA) - Italianen gaan zondag en maandag naar de stembus voor lokale verkiezingen. Bekende landelijke politici als Mario Draghi en Matteo Salvini staan zelf niet op het stembiljet, maar de verkiezingen worden wel gezien als een belangrijke graadmeter voor de landelijke politiek.

Kiezers kunnen zondag stemmen tussen 07.00 en 23.00 uur en maandag van 07.00 tot 15.00 uur in bijna 1200 gemeenten, waaronder ook Rome. Daar moet burgemeester Virginia Raggi van anti-establishmentpartij Vijfsterrenbeweging (M5S) volgens peilingen vrezen voor haar baan. Ook in grote steden als Milaan, Napels en Turijn kan worden gestemd.

De uitkomst van de lokale verkiezingen kan gevolgen hebben voor de machtsverhoudingen op rechts. De Lega van oud-minister Salvini en de Fratelli d'Italia ('Broeders van Italië') van Giorgia Meloni waren in recente peilingen verwikkeld in een nek-aan-nekrace. De Lega geeft in het parlement steun aan Draghi, terwijl Fratelli d'Italia oppositie voert.

Een duidelijke overwinning van Meloni bij lokale verkiezingen zou gezien kunnen worden als een afstraffing van de landelijke regering. Die voert een strenger coronabeleid dan veel andere Europese landen. Zo moeten werknemers vanaf medio oktober een coronapas hebben waarmee ze kunnen aantonen dat ze zijn gevaccineerd of recent hersteld van het virus. Italianen kunnen zich als alternatief ook laten testen, maar daar moeten ze wel zelf voor betalen.

Meer uit Buitenland

Rusland nodigt Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un uit voor bezoek

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een officiële uitnodiging gestuurd om Rusland te komen bezoeken. Dat meldt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken tegen het staatspersbureau TASS.

1 uur geleden
Belgische dienst: aanslagen Luik en Antwerpen door oproep Iran

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De ontploffing voor een synagoge in Luik en een brand in een auto in de Joodse wijk in Antwerpen afgelopen maart waren een reactie op de Iraanse oproep om Joodse doelwitten aan te vallen. Dat zegt Gert Vercauteren, de directeur van de Belgische veiligheidsdienst OCAD, de overheidsinstantie die terrorismedreigingen analyseert.

2 uur geleden
Opstandelingen Tigray spreken van regelrechte oorlog met Ethiopië

MEKELLE (ANP/AFP) - Opstandelingen uit Tigray zijn naar eigen zeggen verwikkeld in een "regelrechte oorlog" met de Ethiopische regering. Er worden onder meer zware artillerieaanvallen gemeld. Woensdag namen de opstandelingen nog drie vliegvelden in van de federale politie en werden aanvallen uitgevoerd in de aangrenzende regio's Afar en Amhara.

4 uur geleden
Pakistan voert luchtaanvallen uit op Afghanistan

KANDAHAR (ANP/AFP) - Pakistan heeft in de nacht van woensdag op donderdag tien doelen in Afghanistan aangevallen met gevechtsvliegtuigen en drones. Dat heeft de Pakistaanse minister van Informatie, Attaullah Tarar, bekendgemaakt. Onder meer de zuidelijke stad Kandahar werd getroffen. Afghanistan zegt dat burgers zijn omgekomen.

4 uur geleden
China heeft gevoelige F-35-onderdelen in handen, hoort Bloomberg

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Onderdelen van F-35-gevechtsvliegtuigen die helpen ze voor radars onzichtbaar te maken, zijn in handen gevallen van China, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Chinese autoriteiten hebben de onderdelen volgens de ingewijden nog niet teruggegeven.

4 uur geleden
Regeringspartij PAM aan kop bij parlementsverkiezingen Marokko

RABAT (ANP/AFP/RTR) - De Marokkaanse Partij voor Authenticiteit en Moderniteit (PAM) heeft bij de parlementsverkiezingen van woensdag de meeste zetels behaald. De partij, die deel uitmaakt van de huidige regeringscoalitie, komt op 97 zetels, blijkt uit voorlopige resultaten die minister van Binnenlandse Zaken Abdelouafi Laftit donderdagochtend vroeg bekendmaakte.

6 uur geleden
Trump moet media van rechter weer toelaten tot Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump moet journalisten van CNN, MS NOW en Politico weer toelaten tot het Witte Huis. Trump had de media laten weren omdat hij het niet eens was met de inhoud van hun berichtgeving, maar de rechter heeft dat besluit geblokkeerd.

7 uur geleden