Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italianen en Spanjaarden opgeroepen Rusland te verlaten

Italianen en Spanjaarden opgeroepen Rusland te verlaten

ROME (ANP/DPA) - Italianen en Spanjaarden krijgen het dringende advies Rusland zo snel mogelijk te verlaten vanwege de oorlog met Oekraïne en de sancties tegen Moskou. Alle Italianen die niet permanent in Rusland wonen, zouden "zonder uitstel" het land moeten verlaten, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Rome. Dat geldt ook voor studenten, toeristen en zakenlui. De regering in Madrid geeft een soortgelijk advies.

Russische vliegtuigmaatschappijen zijn niet langer welkom in de EU. Er zijn vluchten mogelijk via Istanbul en steden in het Midden-Oosten, aldus het Italiaanse ministerie. Ook kunnen mensen in Sint-Petersburg de bus nemen naar Estland en vandaar verder reizen.

Afgelopen woensdag, een dag voor de Russische inval, riep de Oekraïense regering alle landgenoten in Rusland al op dat land onmiddellijk te verlaten.

Meer uit Buitenland

Trump stuurt Rubio naar Turkije voor vredesoverleg Oekraïne

RIYAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn buitenlandminister Marco Rubio naar Turkije voor vredesoverleg later deze week met de Russen en Oekraïners. Het is nog onduidelijk hoe de Oekraïense en Russische delegatie zijn samengesteld.

32 minuten geleden
Trump: VS heffen alle sancties tegen Syrië op

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten heffen alle sancties tegen Syrië op. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd. Volgens Trump dienden de sancties een belangrijke functie, maar moet Syrië nu verder.

35 minuten geleden
EU-voorzitter Polen optimistisch over defensiepakket

BRUSSEL (ANP) - Nog enkele "problemen" moeten worden opgelost voordat de EU-lidstaten akkoord gaan met de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie wil aangaan voor defensie-investeringen. De Poolse minister van Financiën Andrzej Domański is echter optimistisch dat de lidstaten hiermee gaan instemmen. "Hopelijk wordt er in mei een besluit genomen", zei hij na afloop van een vergadering van EU-ministers van Financiën.

59 minuten geleden
Zelensky heeft woensdag of donderdag ontmoeting met Erdogan

ANKARA (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag of donderdag een ontmoeting met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan in Ankara. Zelensky reist deze week naar Turkije af voor mogelijk vredesoverleg met Rusland.

1 uur geleden
VS welwillend over Ruttes plan voor hoger NAVO-budget

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten staan open voor het compromisvoorstel om een deel van het hogere defensiebudget dat ze van NAVO-landen eisen te besteden aan bijvoorbeeld infrastructuur en cyberveiligheid. De nieuwe afspraken die op de top in Den Haag moeten worden gemaakt gaan "zeker over meer dan alleen raketten, tanks en houwitsers", zei de Amerikaanse NAVO-ambassadeur dinsdag.

1 uur geleden
Trump gaat nieuwe Syrische leider ontmoeten in Saudi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in Saudi-Arabië een korte ontmoeting met de nieuwe leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa. Hij gaat hem gedag zeggen, aldus een functionaris van het Witte Huis. De ontmoeting zou een belangrijke erkenning zijn voor al-Sharaa, die commandant van de radicaalislamitische beweging al-Qaeda was. Hij wierp in december het regime van president Bashar al-Assad omver.

1 uur geleden
Trump schrapt weer miljoenensubsidie voor topuniversiteit Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump zet de topuniversiteit Harvard verder onder druk. De regering zet nog eens 450 miljoen dollar (ruim 400 miljoen euro) aan subsidies stop. Trump verwijt de universiteit het tolereren van antisemitisme en het steunen van racisme, onder meer bij pro-Palestijnse manifestaties.

2 uur geleden